Багатьом мешканцям Вишгорода та гостям міста добре знайома ця ошатна чотириповерхова споруда, що знаходиться поруч зі стадіоном «Енергетик» по вулиці Шолуденка, 14. А ще чимало людей звертають на неї увагу тільки тому, що з весни до пізньої осені тут палахкотять різноманітними барвами квіти. У цю осінню пору, зокрема, цей куточок райцентру особливо привабливий і затишний — прямо перед будинком цвітуть неперевершені чорнобривці. Клумба висаджена у формі одного з головних символів нашої держави — тризуба.
Можна тільки уявити, скільки вміння, старання, наполегливості й сумління довелося докласти творцям цього дива Миколі Гладкому і Василю Кирієнку, щоб ним так захоплювалися перехожі.
Уже цей промовистий факт свідчить, що працюють тут люди творчі, небайдужі, одержимі. Якраз про них, про дружний і згуртований колектив Київської обласної автомобільної школи (а саме він тут базується) і піде наша розповідь.
— Наше головне завдання, — розповідає директор закладу, що функціонує з 1975 року, Сергій Ніколаєнко, — допомогти бажаючим опанувати професію водія. Образно кажучи, якщо перефразувати одну відому пісню, така у нас робота — навчати водити авто.
А якщо додати, що у наш час автомобіль — не розкіш, а засіб пересування, стає зрозумілим, що кількість бажаючих отримати документ, що дає право на керування автотранспортом, постійно зростає. І якраз ми покликані допомогти їм у цьому. До речі, здійснюємо підготовку водіїв транспортних засобів наступних категорій: «А», «А1», «В1», «В», «С1» та «ВЕ». Термін навчання — 2 місяці.
Варто зауважити, що в колективі особливо дбають про якість навчального процесу з тим, щоб майбутній водій досконало опанував будову і роботу найважливіших вузлів і агрегатів автомобілів. Адже це йому допоможе згодом при потребі безпомилково виявити несправність і швидко її ліквідувати.
Ну і, звісно, важливим є отримання навиків керування автомобілем, добре засвоєння кожним закону дороги, вміння у складній ситуації оперативно прийняти єдино правильне рішення, щоб запобігти аварії. Іншими словами, убезпечити себе та інших учасників дорожнього руху від біди.
І справді, головною метою навчального закладу було, є та залишається підвищення рівня безпеки під час керування транспортним засобом, оскільки безпека на дорозі — найважливіший показник майстерності досвідченого автомобіліста.
Саме тому у Київській обласній автошколі Всеукраїнської спілки автомобілістів теоретичний курс вивчення Правил дорожнього руху та практичні заняття веде досвідчений педагог Олексій Прокопенко, а вже інструктори з індивідуальних навиків водіння автомобілів Олександр Куделя та Григорій Курочка допомагають набути основні навички, що дозволяють відчувати себе впевнено і комфортно, перебуваючи за кермом на транспортних засобах марки: Renault, Mitsubishi, Daewoo, ВАЗ-2107, ГАЗ-66, а також на мотоциклах Viper та скутерах Defiant.
На затишному подвір’ї автошколи, що потопає в зелені плодових і декоративних дерев, обладнаний чудовий автодром. Тут майбутні автомобілісти отримують ази управління транспортним засобом, вчаться зливатися з ним воєдино, щоб згодом, уже будучи повноправним учасником дорожнього руху, вміти майстерно керувати чотириколісним другом.
Крім того, викладачі та інструктори у ході проведення навчального процесу багато уваги приділяють не тільки підвищенню рівня професійної майстерності своїх підопічних, а й прищеплюють їм почуття неухильного дотримання вимог етики водія, залишаючись при цьому врівноваженим, ввічливим та доброзичливим, сподіваючись водночас на взаємоповагу та порозуміння з ними. А ще тут можна отримати навики надання первинної медичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод.
Можливо, саме завдяки такому творчому підходу до справи за результатами щорічного загальнодержавного фінансово-економічного аналізу діяльності суб’єктів господарювання України (КВЕД 85.32 «професійно-технічна освіта») упродовж 2009—2016 років навчальний заклад отримував номінацію «Лідер галузі».
Отже, якщо ви «дозріли» до того, що вам треба обзавестися авто, слід пройти курс навчання й отримати посвідчення водія. Тож Київська обласна автошкола готова допомогти у цьому. Подавши сюди необхідні документи для навчання, ви не тільки станете власником бажаного документа, а й здобудете впевненість у своїх знаннях та уміннях.
Микола ПРИБЕРЕЖНИЙ