28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Краса для перехожих, навчання для охочих

Багатьом мешканцям Вишгорода та гостям міста добре знайома ця ошатна чотириповерхова споруда, що знаходиться поруч зі стадіоном «Енергетик» по вулиці Шолуденка, 14. А ще чимало людей звертають на неї увагу тільки тому, що з весни до пізньої осені тут палахкотять різноманітними барвами квіти. У цю осінню пору, зокрема, цей куточок райцентру особливо привабливий і затишний — прямо перед будинком цвітуть неперевершені чорнобривці. Клумба висаджена у формі одного з головних символів нашої держави — тризуба.
Можна тільки уявити, скільки вміння, старання, наполегливості й сумління довелося докласти творцям цього дива Миколі Гладкому і Василю Кирієнку, щоб ним так захоплювалися перехожі.
Уже цей промовистий факт свідчить, що працюють тут люди творчі, небайдужі, одержимі. Якраз про них, про дружний і згуртований колектив Київської обласної автомобільної школи (а саме він тут базується) і піде наша розповідь.
— Наше головне завдання, — розповідає директор закладу, що функціонує з 1975 року, Сергій Ніколаєнко, — допомогти бажаючим опанувати професію водія. Образно кажучи, якщо перефразувати одну відому пісню, така у нас робота — навчати водити авто.
А якщо додати, що у наш час автомобіль — не розкіш, а засіб пересування, стає зрозумілим, що кількість бажаючих отримати документ, що дає право на керування автотранспортом, постійно зростає. І якраз ми покликані допомогти їм у цьому. До речі, здійснюємо підготовку водіїв транспортних засобів наступних категорій: «А», «А1», «В1», «В», «С1» та «ВЕ». Термін навчання — 2 місяці.
Варто зауважити, що в колективі особливо дбають про якість навчального процесу з тим, щоб майбутній водій досконало опанував будову і роботу найважливіших вузлів і агрегатів автомобілів. Адже це йому допоможе згодом при потребі безпомилково виявити несправність і швидко її ліквідувати.
Ну і, звісно, важливим є отримання навиків керування автомобілем, добре засвоєння кожним закону дороги, вміння у складній ситуації оперативно прийняти єдино правильне рішення, щоб запобігти аварії. Іншими словами, убезпечити себе та інших учасників дорожнього руху від біди.
І справді, головною метою навчального закладу було, є та залишається підвищення рівня безпеки під час керування транспортним засобом, оскільки безпека на дорозі — найважливіший показник майстерності досвідченого автомобіліста.
Саме тому у Київській обласній автошколі Всеукраїнської спілки автомобілістів теоретичний курс вивчення Правил дорожнього руху та практичні заняття веде досвідчений педагог Олексій Прокопенко, а вже інструктори з індивідуальних навиків водіння автомобілів Олександр Куделя та Григорій Курочка допомагають набути основні навички, що дозволяють відчувати себе впевнено і комфортно, перебуваючи за кермом на транспортних засобах марки: Renault, Mitsubishi, Daewoo, ВАЗ-2107, ГАЗ-66, а також на мотоциклах Viper та скутерах Defiant.
На затишному подвір’ї автошколи, що потопає в зелені плодових і декоративних дерев, обладнаний чудовий автодром. Тут майбутні автомобілісти отримують ази управління транспортним засобом, вчаться зливатися з ним воєдино, щоб згодом, уже будучи повноправним учасником дорожнього руху, вміти майстерно керувати чотириколісним другом.
Крім того, викладачі та інструктори у ході проведення навчального процесу багато уваги приділяють не тільки підвищенню рівня професійної майстерності своїх підопічних, а й прищеплюють їм почуття неухильного дотримання вимог етики водія, залишаючись при цьому врівноваженим, ввічливим та доброзичливим, сподіваючись водночас на взаємоповагу та порозуміння з ними. А ще тут можна отримати навики надання первинної медичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод.
Можливо, саме завдяки такому творчому підходу до справи за результатами щорічного загальнодержавного фінансово-економічного аналізу діяльності суб’єктів господарювання України (КВЕД 85.32 «професійно-технічна освіта») упродовж 2009—2016 років навчальний заклад отримував номінацію «Лідер галузі».
Отже, якщо ви «дозріли» до того, що вам треба обзавестися авто, слід пройти курс навчання й отримати посвідчення водія. Тож Київська обласна автошкола готова допомогти у цьому. Подавши сюди необхідні документи для навчання, ви не тільки станете власником бажаного документа, а й здобудете впевненість у своїх знаннях та уміннях.
Микола ПРИБЕРЕЖНИЙ