24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Підсумки роботи Вишгородського МКП «Водоканал» за 6 місяців 2019 р.

Головне зі звіту директора МКП «Водоканал»:

Функції підприємства
Вишгородське МКП «Водоканал» — спеціалізоване підприємство, яке надає послуги з водопостачання та водовідведення населенню, підприємствам та установам м. Вишгорода.
Станом на 01.07.2019 року користувачами цих послуг є більше 14 тис. абонентів фізичних осіб (це близько 24 тис. мешканців) та 393 абонентів юридичних осіб. Послуги надаються цілодобово та в достатній кількості.
Джерелом централізованого питного водопостачання м. Вишгорода є підземна вода. Водопровідне господарство являє собою виробничо-технічний комплекс, який включає 55 км водопровідних мереж, 76 км каналізаційних.
На балансі та обслуговуванні підприємства знаходяться:
• 10 артезіанських свердловин: 8 — на території водопровідної насосної станції,
1 — по проспекту Мазепи, 1 — в урочищі «Гористе», 1 — по вул.Шолуденка. Встановлений ліміт забору води — 7 тис. м3/добу. Фактична середньодобова подача води становить 5,0 – 6,0 тис. м3/ добу, каналізаційних стоків перекачується 4,0 -5,5 тис. м3/ добу.
• ВНС по вул. Шкільній (Водопровідна насосна станція другого підйому).
Насосна станція призначена для цілодобової безперебійної подачі води споживачам. Для підйому води встановлено 6 мережевих насосів.
Вода по водоводах Д-100, 200, 250 мм подається до двох резервуарів чистої води об’ємом по 5000 м3 кожний. У місто вода подається по двох водоводах Д-300, 500 мм.
Питна вода подається з артезіанських свердловин, глибина яких складає від 123 м. до 307 м.
• КНС по вул. Промисловій (Каналізаційна насосна станція)
Відведення каналізаційних стоків здійснюється трьома каналізаційними насосними станціями (КНС) — «Центральна», «Київська», «Валки».
Каналізаційні стоки міста по самоплинній каналізації та від двох каналізаційних станцій «Київська» та «Валки» надходять на КНС «Центральна». По двох напірних колекторах Д = 300, 400 мм. каналізаційні стоки для подальшої очистки перекачуються в каналізаційну мережу м. Києва. Загальна кількість насосів — 11 шт.
КНС «Центральна», КНС «Київська», КНС «Валки» переведені на автоматичний режим роботи насосів із частотним регулюванням.
Для забезпечення надійної експлуатації водопровідно-каналізаційної мережі міста і споруд на підприємстві цілодобово працює аварійно-відновлювальна служба. Планово-попереджувальні роботи проводяться згідно із затвердженим графіком.
Стічні води перекачуються в каналізаційну мережу м. Києва без очистки, оскільки очисних споруд Вишгород не має. Контроль за якістю стічних вод здійснює Управління екологічного контролю ПАТ АК «Київводоканал».
Якість води постійно контролюється на водопроводі перед надходженням у мережу та в розподільчій мережі згідно ДСан Пін № 2.2.4-171-10. Контроль здійснює Вишгородський міжрайонний відділ досліджень Державної установи «Київський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» згідно з договором і графіком відбору проб (щотижня по 10 зразків).
На підприємстві працює 85 чол., а саме:
— професіоналів, фахівців та технічних службовців — 33;
— робітників — 52 чол.
У шкідливих умовах працюють — 22 чол., в т.ч. 8 жінок.
Обсяги за 6 міс. 2019р. склали:
— піднятої води — 955,6,0 тис.м3,
— реалізованої води споживачам — 797,7 тис. м3.
Технологічні витрати та втрати питної води за 6 місяців 2019 р. склали 16,5 % при затверджених 19,86 %;
— перекачано стічних вод — 737,5 тис. м3.
Тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення
Робота підприємства значною мірою залежить від тарифів на послуги.
На даний час тарифи для населення складають: за послуги водопостачання 14,68 грн (з ПДВ), водовідведення — 15,0 грн за 1м? (з ПДВ). Разом — 29,68 грн.
Для підприємств та установ водопостачання коштує 13,94 грн (з ПДВ) та водовідведення 14,32 грн за 1м? (з ПДВ). Разом — 28,26 грн.
Найбільшою проблемою для підприємства є низький рівень оплати населенням спожитих послуг. Так, за 6 місяців він склав лише 85,0 %.
Станом на 01.07.2019 р. утворилась критична дебіторська заборгованість населення за спожиті послуги. Незважаючи на неодноразові звернення до споживачів з приводу необхідності своєчасної оплати послуг, борг населення перед підприємством складає 6 млн 671,1 тис. грн. Заборгованість населення з січня 2019 р. збільшилась на 43,8 %.
Вишгородське МКП «Водоканал» недоотримує значні кошти від населення, які мало б спрямувати на заміну інженерних мереж, закупівлю необхідних матеріалів та обладнання, своєчасні розрахунки з кредиторами.
Підприємство за 6 місяців отримало збитки в розмірі 86,3 тис. грн.
Заходи щодо роботи з дебіторською заборгованістю (боржниками)
Відділом обліку щомісяця здійснюється нарахування за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення по кожному особовому рахунку та роздруковуються квитанції на оплату цих послуг.
Контролери (п’ять чоловік) на початку кожного місяця доставляють квитанції та рахунки населенню. Поряд із тим, здійснюють планові перевірки щодо достовірності наданих споживачами показників приладів обліку води, а також цілісності пломб на цих приладах. 
З метою стримування зростання та зниження дебіторської заборгованості на підприємстві ведеться робота з її стягнення в судовому порядку.
За 6 місяців 2019 р. для стягнення дебіторської заборгованості з юридичних та фізичних осіб підприємством проведено претензійну роботу, подано до суду 132 заяви на загальну суму 924,0 тис. грн. Підприємство оплатило судові витрати у розмірі 32472,0 грн.
Контролери також вручають боржникам попередження про сплату заборгованості; укладають договори реструктуризації заборгованості (за 6 міс. укладено чотири договори на суму 25,0 тис. грн).
Проте, заходи щодо реструктуризації не забезпечують швидкого результату.
З бюджетними організаціями та установами складаються акти звірки; юридичним особам, що мають незначну заборгованість, щомісячно направляються претензії .
Подання показників лічильників через сайт
МКП «Водоканал» надав можливість споживачам передавати в електронному режимі показники приладів обліку, проводити звірку нарахувань, сплачувати за послуги водопостачання та водовідведення через сайт abonentinfo.com (абонентінфо).
Споживач може здійснити передачу показників за допомогою сервісу у будь-який зручний час. Надані показники лічильників будуть вказані у квитанції за холодне водопостачання та водовідведення для сплати за минулий період.
Директор Вишгородського
МКП «Водоканал»
Г.В. ЧЕБАН