30.11.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Догхантерів не видно, але вони є

У соціальних мережах промайнула душевна історія про турботу до наших чотирилапих друзів. Свого часу бездомна дворняжка проживала на набережній Київського водосховища. Там же сталася біда — тварину збила машина. Але після цього кардинально змінилося життя собаки…
Її підібрала модель журналу Playboy, автор автомобільного шоу «Блондинка Рулит», телеведуча Ірина Ольховська. Вона виходила собачку Рижулю і навіть возила до Нью-Йорка на операцію. Телеведуча розповіла, що їй довелося продати машину, аби оплатити лікування песика. Рижуля одужала, зміцніла і навіть позувала з господинею на сторінках популярного журналу ELLE.
Ось така історія з «хеппі-ендом». Але, на жаль, не кожній дворняжці трапляється жаліслива гламурна блондинка, швидше нарветься на догхантера — мисливця на собак. Догхантери — страшні люди. На озброєнні цих шкуродерів повний набір хімікатів: крисина отрута, стріхнін, риболовні гачки, бите скло тощо. Кинув нашпиговану сардельку — і собака помирає у муках. Це люди з психічними відхиленнями. Ми не бачимо догхантерів, але вони є.
Якось на Солом’янці я розмовляв із собачим мисливцем. Цілком адекватний чоловік зі своєю «залізною» логікою і аргументами. Його особисто і його знайомих, навіть дітей, кусали бродячі пси, які нападали зграєю. Ось тоді і вирішив зачищати район від диких собак. Домашніх песиків він не чіпає, труїть «гуманно»: в дозу додає анальгетик, і пес помирає уві сні. Йому, мовляв, вдячні молоді мами з маленькими дітьми, двірники, тобто він переконаний, що робить корисну для людей саночистку району.
Проблема бродячих собак є і в нашому місті. У комунальників цим переймається спеціальна людина. На вулицях можна зустріти стерилізованих собак із чіпом на вухах. Але цього вочевидь недостатньо. Де гарантія, що мирна зграя завтра не накинеться на вас, бо в них ощетинилась сучка, або голодні і мерзнуть? Хто знає, що на умі в собаки, яка їсть відходи біля сміттєвого бачка. Вона буде захищати свою здобич. Саме бродячі собаки гадять на дитячих майданчиках і є справжніми блоховозами, носіями всілякої зарази.
Це і не дивно, бо годуються дохлятиною і розносять інфекцію по дворах. Укус такої собаки може призвести від маленької шишки до ракової пухлини. А перед озвірілою зграєю особливо беззахисні діти.
По закінченню літнього сезону із садових товариств району до міста потягнуться пси. Сердечні бабульки і діти біля шкіл підгодовуватимуть бродяг, але цього замало… Очевидно потрібно вводити у практику європейський досвід. Хто бував у Німеччині, той не дасть збрехати: бродячих собак і котів там немає. І в інших країнах Євросоюзу теж. Там чітко діє система їх відлову, а в притулку регламентований час перебування собаки. Якщо протягом місяця ніхто не забрав, її усипляють. Раціональні німці розуміють, що тримати роками собаку у неволі притулку — надто дороге задоволення навіть для ситного Дойчланда. І не треба порівнювати наші убогі, напівголодні притулки з німецькими.
Так чи інакше, а владі, врешті-решт, доведеться серйозно зайнятися проблемою бродячих собак. Покусають такі собацюри чиюсь доньку чи онучку — вважайте, що в місті з’явився новий догхантер. Їх ми не бачимо, але вони є.
Володимир ТКАЧ