04.08.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Пішки з Києва до Лісабона: Франція

Вишгородець Валентин Черненко, який на початку квітня ц. р. вирушив пішим маршрутом до м. Лісабона (Португалія), ділиться враженнями від подорожі у Фейсбуку:
День подорожі — 99-й, 12 липня, від села Лимон П’ємонті до м. Фонтан у Франції.
У кемпінгу мене пригостили еспресо, і я пішов у гори. Минувши основну частину гірськолижного курорту Лимон П’ємонті, довелося покрутитися, щоб знайти потрібну стежку. Гори тут нижчі, ніж на Швейцарському маршруті. Проте підйом ішов дуже різко вгору, було дуже важко підніматися, до того ж — спекотно. Але краєвиди навколо — приголомшливі: вершини, гірські серпантини, зелена трава, невелике гірське озеро.
Перетин кордону був на вершині перевалу, зверху — ряд занедбаних фортів, побудованих італійцями, але відданих Франції після Другої світової. Ландшафти з французької сторони відрізняються, тут багато хвойного лісу.
Я продовжив рух. Після важкого підйому був не менш важкий і довгий спуск до м. Тенді. Тут я перевів дух і рушив у м. Фонтан шукати кемпінг. Більшу частину шляху довелося знову йти горами, де мені зустрівся дикий кабан. Дякувати Богу, він прийняв рішення тікати у протилежний від мене бік ще до того, як я усвідомив, хто переді мною. Ця зустріч мене дещо підбадьорила, і я швидко дійшов до кемпінгу, який виявився зовсім недорогим.
Витрати на ночівлю — 8,45 євро.
Пройдено за день — 32,2 км
Всього пройдено 3056 км.