01.08.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

День Княгині Ольги

За Юліанським календарем 24 липня відзначається День блаженної Ольги, Великої княгині Київської/Вишгородської/.
Протягом століть ідуть дебати про походження чи місце народження нашої всесвітньо відомої діячки. Мало кому відомо, що за переказами /легендами/, що нуртували серед жителів села Старосілля, яке існувало до свого розбульдоження і затоплення водами місцевої ГЕС, існувала думка (чи підтвердження факту) про те, що Ольга народилася в селі, котре стало називатись Ольжине, а вже пізніше — Старосілля. Тож є привід вкотре підтвердити її українське походження.
Ансамбль «Вівтар Вітчизни» вже багато років відзначає цей день традиційними виступами перед мешканцями нашого ареалу. Нині – біля пам’ятника-фонтану Вишгородським князям і їхнім фавориткам біля місцевого будинку культури «Енергетик».
Учасники ансамблю в одязі за зразками 9-го століття виконали патріотичні і побутові пісні нашого часу: «Меч арея» Василя Живосила-Лютого, «Пісню про Вишгород» /андеграундовий гімн міста/ Анатолія Миська, «Хай живе вільна Україна» Шапошника, «Лелеки» Ковальчука-Вербицького, «А де та правда, отаман», Гуляй-Поле, «Зажурились хлопці…» на слова Й. Струцюка, награш Анатолія Миська та інші.
Глядачі, слухачі та вболівальники нагородили ансамбль схвальними вигуками та аплодисментами. Учасники акції здійснили екскурсію до знаку-хреста на греблі нашого водоймища, який встановили мешканці загиблого села в пам’ять про історичні віхи Старосілля і легенду про Ольгу.
Захід був запланований фізкультурно-спортивним товариством «Україна».
Велике розуміння і меценатську увагу до нього проявили голова Вишгородської міськради Олексій Момот та голова правління Фонду «Святої Ольги» Володимир Малишев.

Анатолій МИСЬКО,
голова оргкомітету, краєзнавець, почесний громадянин Вишгорода