28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Лаванда та ягоди – на еко-фермі у Димері

У смт Димері Вишгородського району молоде подружжя Олександра та Мирослави Мостепанюк заснувало еко-ферму. Фермери очікують, що влітку не буде відбою від креативних фотосесій на їхніх лавандових полях.
Господарством подружжя зайнялося два роки тому. Тоді збудували будинок та викупили землю під засадження. Сьогодні вони займають 80 соток, де росте лаванда, полуниця та ожина. Лавандове поле займає 15 соток, ягоди – близько 30-ти.
Прибутків ферма поки не приносить. Але це не відбиває у молоді бажання працювати. Щоб розпочати власну справу, Олександру та Мирославі знадобилося 8000 доларів. Найбільше коштував посадковий матеріал. Працювати з рослинами допомагало двоє найманих працівників.
У майбутньому площу під лавандове поле планують розширити, а територію еко-парку – розбити на кілька ділянок: під фотосесії, зону відпочинку з кафе та міні-поля з вирощування ягід. Тут люди зможуть вільно гуляти територією, переходити із зони в зону. Продавати ягоди подружжя планує одразу на фермі. Господарі не використовують шкідливих хімікатів, і це суттєво здорожчує вартість ягід. Для полуниці застосовують крапельний полив та органічні добрива.
Влас. інф.