29.11.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Водограй» підкорив Мелітополь

Image00001

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

Image00006 

«Вишгородський дитячо-юнацький духовий оркестр «Водограй» взяв участь у IХ-му Всеукраїнському фестивалі духової та естрадної музики «Таврійські сурми», що 17-18 травня проходив у м. Мелітополі Запорізької області, і виборов почесне перше місце!
Велику подорож, тринадцять годин нашого щирого бездоріжжя подолали, ні разу не спитавши: чи довго ще? І хоча керівник оркестру Наталія Тищенко переживала, що стомлені діти виступлять не на повну силу, вони все зробили якнайкраще.
Ось що вона розповіла про подорож до Мелітополя та виступ своїх вихованців:
«У перший день конкурсного прослуховування наш виступ був заключним, а сам оркестр став сюрпризом фестивалю, бо ми вперше представляли на ньому Київщину. І навколо нас був певний ажіотаж. З оголошенням нашого виступу до зали підтягнулися глядачі, журі та інші учасники. Ми виконали чотири твори (драматичний твір «Фантом» став крапкою конкурсного дня!) і… зірвали бурхливі овації! Журі, диригенти військових оркестрів відзначили м’яке звучання наших музикантів – це досить складний, професійний ефект звуковедення. І голова журі Геннадій Григор’єв – викладач Державного інституту ім. Глієра відзначив, що ми гідно представили столицю держави.
У фестивалі взяли участь 22 колективи. Поруч із нами виступали оркестри з великою історією, дуже потужні. Ми ж у нинішньому складі працюємо всього чотири роки. Із сорока музикантів від 8 до 15 років у нас тільки три викладачі. Але у номінації «Музичні школи», де окрім нас виступили ще 12 колективів, журі віддало першість нам.
Цікаво, що ми обійшли призера «Таврійських сурм», рекордсмена рекорду України «Найбільша кількість перемог», дитячий духовий оркестр «Портрет» Криворізької музичної школи. Вони також виконували «Фантом» і стали другими.
На фестивалі був дуже щільний графік, працювали напружено. Не мали права на жодну помилку. Після конкурсних прослуховувань колективи вишикувалися на парад. До нього ми були готові. Містяни нас уже впізнавали, привітно вітали, аплодували дітям, які гордо і красиво пройшли парадом через усе місто до стадіону «Спартак» ім. Олексенка.
Нас очікували заповнені трибуни. Відбулася церемонія відкриття: спільне звучання у виконанні всіх оркестрів Гімну України та Гімну Європи. Кожен оркестр виконав номер-візитівку. Наше дефіле «Чарівні барабани» зірвало шквал овацій – лише ми у своїй номінації, господарі фестивалю і професійні військові колективи показали дефіле.
Було надзвичайно спекотно – 30о С. Тож усі 70 літрів води, що ми придбали, та вода, яку брав кожен із собою, – всю використали за призначенням. Мали й установку для «зрошування» дітей, тож нам заздрили всі і показували за приклад, як треба доглядати за музикантами.
А вони поводилися бездоганно, виконували все чітко, розуміли мене з одного погляду. Ніхто не скаржився, що важко чи стомився. Працювали як дорослі, професійно.
Місто нам дуже сподобалось: чисто, дороги впорядковані, поруч був розкішний парк, де ми рятувалися від спеки. Сфотографувалися з головою журі біля комплексу «Мелітополь».
Після ночівлі у готелі наступного дня знову були в училищі культури. Тут на нас чекав цінний подарунок – кольоровий принтер. А нагородження відбувалося у Кирилівці, бо в День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу розважальні заходи у Мелітополі не проводились. Майже 70 кілометрів треба було їхати в протилежному напрямку. Тому ми вирушили на Київ. А наші нагороди незабаром прибудуть у Вишгород.
На зворотньому шляху відвідали історичний заповідник – острів Хортицю, побачили Запорізьку ГЕС, придбали пам’ятні сувеніри.
Батьки вихованців і всі вони також щиро вдячні Вишгородській міській раді та мерові Олексію Момоту за кошти, якими оплатили транспортні послуги – комфортабельний автобус, водії котрого – незмінні, знають наші потреби і забаганки. Батьки подбали про харчування дітей, їх перебування у місті та екскурсію.Вони зустрічали нас біля приміщення оркестру з радісними обіймами.
Такі поїздки дуже здружують колектив, який відчуває себе як єдиний організм. Всі спрацювали на найвищому рівні. Ніхто ніде не втратив контакт зі мною, не загубив нитку уваги – секунду, яка може зіпсувати все напрацьоване.
Ми розширили аудиторію своїх прихильників. Адже мали вибір: поїхати на Всеукраїнський фестиваль «Армія – дітям», де вже були неодноразово, або відкрити для себе новий горизонт – фестиваль у Мелітополі. Раді, що віддали перевагу йому.
Для глядачів фестиваль став очікуваною яскравою подією в житті міста, про яку вони знали заздалегідь: по місту були розклеєні афіші, сіті-лайти, інша реклама, що свідчить про масштабність заходу. Його організатори запросили наш колектив і на наступний фестиваль».
Побажаємо нашому оркестру та його керівнику Наталії Тищенко творчої наснаги, високих нот успіху і визнання, аби про наш Вишгород та його «Водограй» розліталася добра слава по всій Україні та за її межами.
Записала Валентина ЯКОВЕНКО