24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Щоденні турботи

Теплий під’їзд

Відповідно до Програми, завершено роботи в будинках по вулицях Грушевського, 9 та Київській, 11.
У процесі розробки – проекти заміни вікон ще у двох будинках – по Шолуденка, 6-б та 6-а. Загалом, останні сім будинків, у яких були найбільші втрати тепла в місцях загального користування, найближчим часом стовідсотково будуть приведені у належний стан.

Капітальний ремонт

Стосовно капітальних ремонтів, що виконуються за бюджетні кошти, згідно із Програмою розвитку житлово-комунального господарства на 2019 р., найближчим часом підрядники розпочнуть виконувати роботи в будинках 4 і 12 по вулиці Київській. Договори укладено, аванси проплачено. Якщо говорити детальніше, то по Київській, 4 капітальним ремонтом передбачено часткову заміну даху (згідно з експертизою). А от Київська, 12 – це той будинок, звідки були численні скарги мешканців через потрапляння води до квартир під час дощу та танення снігу. Сподіваюся, найближчим часом ми зможемо вирішити це питання.
Сьогодні проектанти завершують роботи з капітального ремонту дахів ще по двох будинках. У найближчих планах – розробка 2-3 проектів по найбільш потребуючих ремонту дахових покриттях і мета – до осені виконати заплановані роботи. 

Благоустрій міста

Завершено більшість відновлювальних робіт по дитячих спортивних майданчиках. На всіх локаціях, де була потреба, проведено ремонт. Частково замінено певні елементи, які були в аварійному стані, завезено пісок у всі дитячі пісочниці. Хоча вже надходять звернення мешканців, що його там немає. Це така систематична «акція» і доволі неприємна. Як правило, одного дня ми завозимо пісок, а наступного – окремі мешканці вигрібають його для різних будівельних робіт. Тому звертаюся до містян із проханням не робити цього, а якщо бачите такого «господаря» – перешкоджайте, хоча б із поваги до працівників комунальних підприємств. Адже завезти пісок у двори непросто, бо, як правило, дитячий майданчик знаходиться на певній відстані від проїжджої частини. Тому нашим комунальникам доводиться в кожне місце тягати пісок вручну тачками або в мішках. Цінуйте чужу працю!
У рамках весняного благоустрою міста та відповідно до звернень жителів проведено ремонт лавочок та інших елементів на прибудинкових територіях. Окремо є ряд звернень щодо встановлення декоративних парканів. Але їх настільки багато, що не вистачає ні коштів, ні підрядників. Наразі ми розробили план згаданих робіт. За попереднім графіком його реалізація припадає на липень.
Намагаємося вчасно косити траву по місту, але у комунальних підприємств та в управляючій компанії, зокрема, в КП «Благоустрій» не вистачає робочих рук. Після опадів трава вже переросла і косити її треба терміново. Тому будемо залучати й районні комунальні підприємства. Вже є домовленість із ВРКП «Комунальник». 
До Пасхальних свят прибрали місто від негабаритного і будівельного сміття, провели чимало суботників. Дякую жителям Вишгорода, міським депутатам, ОСББ та всім, хто проявив ініціативу і активно долучився до весняного благоустрою нашого спільного дому. Під час таких толок місто надавало необхідний інвентар – рукавиці, мішки, граблі та взяло на себе вивезення зібраного сміття. Частину його (гілки, листя) допомагали вивозити підрядні організації, а побутові відходи сміттєвозом транспортувала «Управляюча компанія».
Щиро дякую ВРКП «Комунальник», яке безкоштовно прийняло десять сміттєвозів ТВП на полігон.

Ремонт доріг

В останні два тижні ми призупинили ремонт доріг. Дощова погода не дозволила закінчити роботи по кількох вулицях, зокрема центральних – проспекті Мазепи, вул. Набережній, Шолуденка. Найбільші ями ліквідовано, але ще є «павутина» на дорожньому полотні, дрібні ями, місцями – провали біля люків та решіток дощової каналізації, не нанесено дорожню розмітку. Як тільки погодні умови сприятимуть, ремонт доріг буде продовжено.

Енергоефективність

Після модернізації вуличного освітлення по проспектах Шевченка та Івана Мазепи завершено ще один із етапів енергоефективності в нашому місті, замінено 150 одиниць вуличних світильників старого покоління ДНаТ потужністю у 250 Вт на новітні LED технології потужністю у 100 Вт по вулиці Набережній. Сімдесят п’ять опор освітлення з енергоспоживанням 500 Вт було знижено до енергоспоживання 200 Вт. На восьмигодинний період нічного освітлення вулиці це суттєва економія для бюджету міста та економія споживання в цілому. В середньому економія складатиме до 5400 кВт, а при сьогоднішньому тарифі – 2,79 грн за кВт. При таких показниках період окупності етапу заміни по вулиці Набережній в середньому складатиме до чотирнадцяти місяців.
На сьогодні за три роки модернізації ми вийшли на показник у 99,7%. Місто Вишгород отримало більш енергоефективне та яскравіше LED освітлення вулиць.