01.08.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Вишгород — Айхенау: співпраця, підкріплена дружніми стосунками

З 12 по 15 квітня у Вишгороді з робочим візитом побував бургомістр міста-побратима Айхенау Пітер Мюнстер із дружиною. У ході зустрічі вони ознайомилися з нашим містом, побували на концерті хору ім. Г. Верьовки у РБК “Енергетик”, де приємним сюрпризом для них стало виконання німецької народної пісні. Після концерту бургомістр зазначив, що у Німеччині знайти настільки професійний народний хор просто неможливо.

Дуже позитивне враження на Пітера справив і Вишгородський історико-культурний заповідник. Працівники музею підготували цікаву культурну програму з майстер-класами та екскурсіями. Також гостей міста цікавила соціальна інфраструктура, тому побували й на будівництві садочків. Айхенау — невелике містечко, яке є супутником Мюнхена (як Вишгород біля Києва), також активно розвивається.
У понеділок, 15 квітня, відбулася робоча зустріч із бургомістром з приводу проекту, який він допомагає нашому місту впровадити за допомогою німецького федерального фонду «Engagement global». У ході зустрічі сторони заповнили усі необхідні документи для того, аби отримати грантові кошти на реалізацію проекту.
Вишгородський міський голова Олексій Момот:
— На початку моєї роботи на посаді голови Вишгородської міської ради я дуже багато часу приділяв варіантам отримання можливих грантів для впровадження цікавих проектів, звертався до різних міжнародних фондів, але виявилося, що достукатися до них, не маючи грантової історії, дуже складно. Коли ми тільки починали відновлювати дружні стосунки з Айхенау і завітали туди делегацією з Вишгорода, заговорили на тему грантів із паном Пітером, який у свою чергу запропонував допомогу. Він зі сторони Німеччини постукав у двері фонду, і ось уже невдовзі ми отримаємо кошти – 250 000 євро на втілення першого з шести запланованих проектів із енергоефективності. Цим самим ми розпочнемо грантову історію нашого міста, що значно полегшить отримання в майбутньому й інших грантів.
Перший об’єкт, який пройде термомодернізацію, — це будівля де знаходиться КП «Управляюча компанія» та КП «Благоустрій-Вишгород». Мова йде не тільки про утеплення фасаду. Це і облаштування автоматичного пункту регулювання подачі тепла, заміна вікон та дверей, утеплення даху та підвалу, тобто це комплексна робота. Саме німецька сторона протягом минулого року направляла до Вишгорода одну з найвідоміших компаній у Європі, що проводить термоаудит, – інженери підготували необхідний технічний пакет документів. Контроль за впровадженням цієї програми буде забезпечувати також відома у світі німецька компанія «Randall», яка має представництво в Україні. Зі свого боку ми пропонували долучити компанію ТОВ «Хенкель Баутехнік», яке в свою чергу може порекомендувати якісних підрядників. Німецька сторона дуже серйозно підходить до того, хто буде реалізовувати цей проект, тому кожен наступний крок ми будемо разом.
Приємно був вражений Пітер Мюнстер і тим, як розвивається наше місто. До цього я йому тільки про це розповідав, адже ми постійно контактуємо, ділимося планами, іноді радимося. Я вважаю, що нам є чого повчитися у німців. Звісно, не хочу образити своїх колег, міських голів інших міст, з якими я також доволі часто спілкуюся через Асоціацію міст України. Але все ж частіше спілкуюся і раджуся з головами громади Льорраха, Айхенау чи Сансу. Ми в Україні живемо в одному середовищі, де все знайоме і проблеми у більшості міст схожі, а у наших закордонних міст-побратимів взагалі інша модель, інші підходи до вирішення проблем. Вони іноді пропонують досить цікаві і креативні рішення. Тому у своїй роботі враховую і досвід європейських колег.
Вже у жовтні до Вишгорода для участі у фестивалі-конкурсі «Вишгородська Покрова» приїде духовий оркестр із Айхенау. А в грудні туди запрошують наших майстринь взяти участь у передноворічному ярмарку. Також Айхенау запрошує кількох дітей із нашого міста пожити у німецьких сім’ях.
Враженнями від візиту у Вишгород поділився і бургомістр Айхенау Пітер Мюнстер:
— Я три роки на посаді бургомістра Айхенау, але 25 років тому був учасником та свідком початку партнерських стосунків між нашим та вашим містами. За увесь цей час я відвідав Вишгород тричі, тому мав змогу оцінити, наскільки Вишгород стрімко змінюється. Найбільш помітними є масштабні будівельні робити, з’явилося дуже багато нових будинків, будуються дитячі садочки. Це дуже змінило загальний вигляд міста.
За декілька років ми абсолютно на новому рівні відродили партнерські стосунки. Почали планувати та обговорювати реалізацію спільних проектів, які є дуже важливими для нашої співпраці. Один із них стосується підвищення енергоефективності об’єктів соціальної інфраструктури, а саме сонації окремих комунальних будівель Вишгорода. Цей проект плануємо втілити до кінця 2020 року. Передбачається робота над шістьма об’єктами у Вишгороді. Маємо певний досвід у підвищенні енергоефективності будівель, адже у Айхенау такі проекти реалізовуються протягом восьми років і потрібно ще 10-15 років, щоби провести сонацію усіх будівель. Думаю, що Вишгород має в першу чергу поставити собі завдання скоротити викиди парникових газів та оптимізувати споживання енергетичних ресурсів. Це позитивно позначиться на бюджеті міста, а також підвищить рівень екології.
Особливо приємне враження справив концерт хору Верьовки, я отримав величезне задоволення. Можу сказати відверто, що я з головою поринув в українську культуру. У нас у Німеччині таких колективів немає.
У нас дуже багато напрямів та сфер життєдіяльності, де можемо втілювати різні проекти та допомагати один одному. Це дуже тішить та мотивує нас працювати і розвивати співпрацю й надалі. Тим паче, що в нас склалися дуже гарні стосунки з Вишгородським міським головою.
Вікторія ШМИГОРА