29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Гармонійне формотворення РАдості

Великою розкішною виставкою звітувала про свою роботу студія “Ра” – творча майстерня радості і натхнення, яка працює у “Джерелі” з 2007 року. Відкриваючи захід, її керівник Олена Ралко акцентувала увагу на тому, що головне для неї та її колеги Ольги Ралко створити атмосферу, в якій би дітям було комфортно навчатися і розвивати свої здібності.
У студії вихованці від 5-ти до 17-ти років отримують базову художню освіту, вивчають різні техніки, працюючи з багатьма матеріалами. В авторській програмі, створеній керівниками “Ра”, є такі дисципліни як рисунок, живопис, конструювання з дроту, паперу. Важливий напрямок діяльності – екотематика: екоконкурси (скульптура з вторсировини, ручка з макулатури, екоплакат), сортування сміття у студії, бесіди про ставлення до довкілля.
Роботи, виконані студійцями, представили вони самі: малюнки, автопортрети і портрети великих художників, об’ємні фігури, сувеніри, розмальовані акрилом. Кожна робота – неповторна й оригінальна…
Як зазначила Олена, дітей навчають художньому баченню світу. І в цьому напрямку вони можуть продовжити навчання у вишах. Але, якщо оберуть іншу діяльність, то базове знання композиції, кольору дозволить їм створювати для себе дизайн інтер’єру чи одягу.
Виставку гідно оцінили гості закладу. Доктор педагогічних наук, доцент, проректор з наукової роботи Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука Сергій Чирчик відзначив, що діти щиро і з любов’ю творять майбутнє та подякував педагогам, які готують міцну платформу для навчання у такому вузі як академія, котру він представляє.
Кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри дизайну Київського національного університету технологій та дизайну Володимир Овчарек назвав виставку справжнім святом мистецтва, високо оцінивши здібності дітей у формотворенні.
Валентина ЯКОВЕНКО, методист ЦТ “Джерело”