28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Голова Вишгородської РДА відзвітував перед громадою

У п’ятницю, 5 квітня, у залі засідань адмінбуднку голова Вишгородської районної державної адміністрації Вячеслав Савенок звітував про виконану роботу у 2018 році та перспективні плани на рік нинішній.
Свій виступ Вячеслав Савенок розпочав з того, що кожен мешканець району вже може на собі відчути децентралізацію владних і фінансових повноважень.
У 2018 році практично всі місцеві ради стали мільйонерами. Надходження зведеного місцевого бюджету району вищі на 23 % ніж минулорічні і становлять
1 млрд 245 млн грн. У повному обсязі було профінансовано захищені статті видатків. Забезпечено виконання 30 районних цільових програм, які профінансовані в обсязі понад 41 млн грн, що у 1,8 рази більше попереднього року. Проведено капітальні ремонти на 38 об’єктах соціальної сфери. На семи об’єктах здійснено реконструкцію. Значну частину коштів спрямовано на капітальне придбання.
Голова адміністрації зосередив увагу громадськості на головних досягненнях 2018 року. У районі активно втілювалася ініціатива Президента України Петра Порошенка щодо вдосконалення доступної і якісної медицини у сільській місцевості. Зокрема, в селі Боденьках був збудований фельдшерсько-акушерський пункт зі службовим житлом, що став першою громадською спорудою в Україні, зведеною відповідно до вимог енергоефективного стандарту «Пасивний будинок».
Уже на початку 2019 року успішно реалізовано ще два проекти – у надзвичайно стислі терміни збудовані сучасні амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селах Старі Петрівці та Ясногородка з відповідним матеріально-технічним забезпеченням та послугами телемедицини.
У рамках державної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» у Вишгородському районі побудовано п’ять спортивних майданчиків у селах Пірнове, Нижча Дубечня, Синяк, Катюжанка та в місті Вишгороді на території Вишгородської ЗОШ № 1. За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в цьому році очікується завершити будівництво спортивних майданчиків (стадіону) у Вишгородській СЗОШ «Сузір’я».
Велика робота проводиться і в забезпеченні потреб населення послугами дошкільної освіти. У 2018 році здійснено реконструкцію з надбудовою та прибудовою дошкільного закладу «Барвінок» у с. Лютежі за рахунок коштів обласного, районного та сільського бюджетів. У 2019 році відкриється новозбудований дитсадок у Козаровичах. Ведеться будівництво ДНЗ у Нових Петрівцях, будується новий та добудовуються два дитсадки у Вишгороді.
Загалом у районі впроваджуються проекти будівництва, реконструкції та капітального ремонту 14 загальноосвітніх закладів та 9 дошкільних навчальних закладів.
Завдяки реформі децентралізації органи місцевого самоврядування змогли в рази збільшити обсяги видатків на капітальний та поточний ремонт своїх доріг. Важливим інфраструктурним проектом став поточний середній ремонт автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч. Загальна протяжність ділянки ремонту – 13,5 км (5,9 км у с. Нові Петрівці, 4,4 км у с. Старі Петрівці, 3,2 км у с. Лютіж) на суму майже 450 мільйонів гривень.
Вячеслав Савенок окреслив також плани на 2019-2021 роки. А це: будівництво ще двох амбулаторій у селищі Димер та селі Синяк, завершення реконструкції Димерської районної лікарні, що реалізовується за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, реконструкція гінекологічного і пологового відділення Вишгородської ЦРЛ, будівництво додаткового навчального корпусу у складі спеціалізованої школи «Сузір’я» та реконструкція Хотянівської ЗОШ І-ІІ ступенів, будівництво малого групового будинку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі з обмеженими фізичними можливостями, у с. Катюжанка, капітальний ремонт 28 доріг на загальну суму 48,6 млн гривень.
Голова Вишгородської РДА зазначив, що розвиток району можливий завдяки синергії зусиль виконавчої гілки влади, районної ради, голів місцевих рад та колосальній підтримці народного депутата України Ярослава Москаленка.
Джерело: Вишгородська
райдержадміністрація