09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Аналізи — так аналізи»

Мої роздуми про вибори Президента України у другому турі — це спроба привернути увагу до відповідальності кожного з нас за вибір майбутнього країни, який буде зроблено 21 квітня. Надто дорогою ціною завтра можемо поплатитись за голосування «по приколу». КОЖЕН із нас особисто відповідає і за майбутнє країни, і за добробут окремого громадянина.
Тож, думайте, робіть свій вибір майбутнього!

 

 1. Багато людей зараз у розпачі перед нелегким вибором та не розуміють, що відбувається. Вірити чи не вірити? «Проти» кого чи «за» кого голосувати? Невпевненість та спори з’явились навіть у середині багатьох родин.
 2. Проте багато можновладців, медіа­облич та «активістів», з тих, що раніше красномовно виступали за кожної нагоди, зараз просто вичікують, аби потім перебігти до переможця.
 3. Я ніколи не любив пустослів’я, зайвих виступів та агітації. Реальні господарські та соціальні питання громади для мене дійсно важливіші.

Але зараз, вибачте, не можу промовчати. Бо питання занадто важливе.

 1. Тож хочу зробити власне порівняння кандидатів, що «дістались» нашій країні після першого туру.

Ставлення до дебатів. Порошенко — «обов’язково візьму участь». Зеленський…Спочатку в його штабі сказали, що «треба подивитися графік, в нього концерт може бути в п’ятницю, чи зможе взагалі»…. Серйо­озно?! Це така повага до громадян?! До країни, якою прагнете керувати?! Хіба можуть бути хоч якісь сумніви стосовно того, що важливіше — концерт чи відповідь українцям стосовно запланованого курсу розвитку?!

— Провокації. А потім, роликом Зеленського від 3 квітня, почались нові яскраві шоу! Тепер сценаристи вимагають уже дебатів не на Суспільному телебаченні, як має бути згідно із законом, а «на стадіоні»… Так може ще й гладіаторські бої влаштуємо? Чом би й ні? Рейтингова передачка на «плюсах» вийшла­би…

Особисто мене дуже втішила мудра відповідь Петра Олексійовича: «Це — невірно, але головне, щоб дебати відбулись… Стадіон, так стадіон».

— Вистава. Ще одна несподівана вимога зеленого штабу – перевірити кандидатів на наркотики та алкоголь. О’кей — Порошенко здає всі необхідні аналізи декільком лабораторіям, а Зеленський — йде до «незалежної» приватної клініки, яка за збігом належить його другу та бізнес­партнеру по «Твін Фемелі», громадянину Мордору Пальчевському і «чесно» здає кров і тільки кров, уникаючи аналізів волосся і сечі, де найдовше затримуються сліди вживання наркотиків. Викликає деякий сумнів і сама процедура забору крові, адже на руці у Зеленського не було видно жгута.

Петро Порошенко, 3 квітня 2019 року:

«Володимире Олександровичу, я радий, що ви, хоч і якось невпевнено, але прийняли запрошення провести дебати. Ми з вами дуже різні. Головна відмінність — стрілки наших геополітичних компасів показують у діаметрально протилежні сторони світу. Моя країна – це сильна європейська Україна, яка ніколи, за жодних обставин і ні перед ким не стане на коліна. І дебати – це не шоу.

Виборча кампанія — це подія, яка визначає майбутнє країни на роки вперед. Тут не до жартів. Бути президентом і верховним головнокомандувачем – це не гра, це не бажання сподобатися… Це значить нести відповідальність за людей, за країну і всередині України, і на міжнародному рівні. І дебати роблять не заради видовища на стадіоні. Дебати – це серйозна дискусія про стратегію розвитку країни, про цінності, історичний вектор пріоритетів. Країна не просто обирає, вона довіряє свою долю. Але стадіон, так стадіон. Я чекаю на Вас, Володимире Олександровичу».

Ба більше – кров випадково бере епізодичний актор
серіалів Зеленського Кірякулов. Знову – збіг? Ну… припустимо.

Але… на результатах, що спочатку виклали в мережі (а потім приховали, побачивши помилку), дивна дата — 2 квітня замість 4­го… Саме напередодні його «сміливої» заяви. І це теж — випадкова помилка? Це ще один збіг? Не вірю! Нам показали виставу, а не реальну здачу аналізів. І варто­таки офіційно перевірити інформацію, подану в телеефірі від співробітника кліники «Борис», що одного з кандидатів «відкачували» там декілька разів від наркотичного сп’яніння.

— Show goes on. Після антракту — нова вистава, нова умова: «А давайте візьмемо ЮВТ за рефері». Вам не дивно – навіщо ж усі ці провокації?! Вони — безглузді та просто епатажні? Аж зовсім — ні. Гарно продумані сценаристами дії шоу, завдяки яким у штабі зелених чоловічків намагались перетягнути виборців Юлії Володимирівни. І відповідь була неважлива зовсім. Мета ще одного “оболванювання” таким виходом уже досягнена. Ось і весь справжній зміст “справедливого и чесного”! Не вдалося долучити ЮВТ — звернулись до інших кандидатів. Але і з них насправді ніхто так і не підтримав шоу­мена!

Так, зараз ці кандидати мовчать (про причини — вже писалось), але, якщо забулось, я нагадаю справжнє ставлення Юлії Володимирівни до Зеленського (див. інфографіку)

— Чому мовчить Зеленський? А тому, що:

1) Він дійсно не знає, що казати. Не написали йому ще ці слова. Напишуть — скаже. А коли немає що сказати, вихід один — провокації.

2) Ще одна причина мовчання, загальних гасел та нескінченних провокацій клубу Зе — маніакальне намагання уникнути виказування хоча б чогось конкретного. Бо можна ж помилитися та втратити симпатії глядачів! Не почути оплесків потім і піти, геть освистаними!

Саме «глядачів», а не Громадян вони з нас роблять. Вони ж не справжні речі і «невсерйоз» кажуть, вони ж ролі грають!!! Політтехнологія це в них така — гратися з нами.

Бо ж дійсно почути та зрозуміти дуже різні і суперечливі проблеми, запропонувати реальні шляхи вирішення — важкувато для актора. І вже зовсім не потрібно це його ляльководам.

Без команди щось казати «зась».

 1. Та давайте все ж­таки пошукаємо зміст у промовах! Порівняємо двох кандидатів. Що ж дійсно кажуть? Що зроблено і роблять? Що обіцяють?

Ставлення до України. Порошенко — безумовна повага. «Армія. Мова. Віра», «Ми йдемо своїм шляхом».

Зеленський: «Україна — порноактриса, яка у всіх бере». Гидко чути таке ставлення до країни, де живеш…

Ю. Тимошенко, з інтерв’ю, 2017 рік:

«Насправді я хочу, щоб люди зараз знали, що готується новий кандидат на президентські вибори від об’єднаної олігархії. Вони не готові здавати свої позиції. Ця людина зеленого уявлення не має ні про економіку, ні про фінанси, ні про кризу, ні про війну. Їм потрібна маріонетка в руках. Я не хочу називати прізвищ. Люди побачать це. Але ключові клани країни готують собі маріонетку. І ця маріонетка мусить бути таким «болванчиком», який буде сидіти на президентській посаді, а за спиною вони будуть знову всю цю поганку, яку вони зараз роблять, крутити».

— Зовнішні борги та золотовалютний запас. До речі, стосовно «у всіх бере» і накопичування боргів. Насправді це — фейк від творців «Кварталу» та серіалу. Нас просто вводять в оману. Валовий зовнішній борг України з приходом Петра Порошенка не збільшився, а …ЗМЕНШИВСЯ: із 142 млрд дол станом на кінець 2013 р. до 114 млрд дол на кінець 2018­го (див. інфографіку).

А хто ж насправді той «Голобородько», який прийшов у країну з пустою касою Нацбанку? А ось є й така статистика: станом на кінець 2014 року золотовалютний запас України — 7 533 млрд дол, а станом на кінець 2018 року — 20,820 млрд дол! І це під час війни! (див. інфографіку).

— Шляхи поповнення казни країни. Звернемо увагу також на те, як Зеленський у своєму агітфільмі «Слуга народу­3» пропонує вирішення цього питання — всі українці скинулися і погасили держборг — 160 мільярдів (а це виходить по 3,5 тис доларів із кожного українця! Разом із немовлятами і пенсіонерами!)

А що Порошенко? Що ж в справжньому житті? А в житті, саме починаючи з обрання Президентом Петра Олексійовича у 2014 році, починаються реальні економічні реформи, завдяки яким і зменшується держборг.

Відчуваєте різницю? Або реформи, або «скинутись» з кишені кожного українця! Може, це і є справжня програма олігархів?!

І може це саме Зеленський і є той «Дмитрій Васильович» із серіалу, що бігав до «хазяїв», а потім став президентом і розвалив країну на шматки?!

— Ставлення до Європейського вибору України.

Порошенко: справжні і реальні дії. Безвіз, європейські квоти для українських експортерів, автоматичне повернення ПДВ для експортерів, майстерна зовнішня політика, що дала нам підтримку всіх європейських країн і т. д.

Зеленський: хоча він сам нібито за Євроінтеграцію і НАТО, але… потрібно отримати підтвердження через всеукраїнський референдум! Серйо­озно?!

Референдум стосовно цього?! Для мене особисто, як і для всієї нашої країни, референдум пройшов на Євромайдані у 2013 році! А закріпив наш єврокурс Путін – анексією Криму, знешкодженням Сходу, градами і буками!

Ми їх до нас не звали! І тепер КУРС НА ЄВРОІНТЕГРАЦІЮ КРОВ’Ю ГЕРОЇВ записаний до Конституції України!!! Роздмухування цієї теми з боку Зеленського — це вже не спекуляція, це…. навіть не знаю, яке цензурне слово підібрати.

— Ставлення до побиття студентів та майданівців. Під час початку Майдану «Квартал» глузує з цієї ситуації. Цікаво їм, розумієте, «що ж буде, якщо Беркуту дати ебонітові палички, а протестуючих одягти у бавовняний одяг. Чи вийдуть іскри?»

— Походження коштів на вибори. Зеленський — таємниче.

Порошенко — відкрито задекларовані.

— Програма. Чи відома програма дій кандидатів у разі набуття посади Президента?

Порошенко — так. Однозначно відома.

Зеленський — ні! Взагалі нічого, окрім загальних гасел на зразок: «Буду домовлятися з усіма, хоч з чортом лисим», «Візьму на роботу гарних спеціалістів. І вони все зроблять».

— Агітація. Хто говорить і дає відповіді на запитання журналістів.

Порошенко — особисто, бо відчуває відповідальність та важливість цього.

Зеленський — через невідомих та безвідповідальних спікерів, які постійно змінюються. Через будь­кого, аби не особисто, аби не казати правди про наміри.

— Що зроблено Порошенком для нашої країни за п’ять років:

 • Прийнявши державу в найскладніший період її історії, боровся разом із нами за волю та життя країни і «втримав» її. Не дав розповзтись ворожій заразі. Робить усе можливе, аби утримати територію держави.
 • Розбудова курсу на євроінтеграцію України.
 • Децентралізація. Вже зараз левова частка коштів, які раніше йшли на Київ і звідти «розподілялись», залишаються в місцевих громадах.
 • Розбудова української армії. Військова реформа. Нова організаційна структура армії. Видатки на армію збільшилися майже у 100 разів. Бійці мають нову форму, якісне взуття, харчування. На озброєння до війська вже надходять українські протитанкові ракетні комплекси «Стугна» та системи залпового вогню високої точності «Вільха». З’явились навіть українські крилаті ракети «Нептун».

Стосовно крадіжок в Укроборонпромі. Так, «вкинули» сценаристи перед виборами матеріал, що ретельно зберігали два роки і майстерно розставили акценти… Так що ж виходить – ми почули там насправді про УкрОборонПром, а засудили Президента?! Без жодних доказів, окрім дружби Свінарчука з Порошенком, зразу повірили, що це робив саме Президент?!

Та якби це було правдою, то хіба не «накопали» би вони за ці два роки хоч якогось свідчення причетності?

Не вірю!

У те, що купували запчастини, де можна, в тому числі у ворога?! Ось в це — вірю. І вдячний за це!! Бо терміново, будь­якою ціною, треба було давати хлопцям зброю та засоби захисту.

А за Свинарчуків, що пригрілись поряд з ним, він вибачився. Публічно і однозначно. Пообіцяв, що ніколи не буде більше мати таких «друзів» біля себе.

І зараз саме Порошенко дав доручення перевірити всіх причетних на поліграфі. От і подивимось.

 • Томос. Незалежна Православна церква України. Це — дійсно мега­визначна подія.

(Томос, пане Зеленський, Томос! А не «термос», як Ви недоречно шуткуєте).

 • Реформа правоохоронних органів. Зараз ми вже звикли до демократичності поліції, подекуди навіть дорікаємо їм у зайвій м’якості. А про Врадіївку, Гонгадзе, беркутів, про наглих та хамовитих ДАІшників уже забули?! А про силовиків, що на замовлення за грати мерів кидали?! Пам’ятаєте?
 • Медична реформа (в т. ч. — реформа сільської медицини). Гроші ходять за пацієнтом. Хіба не стала кращою наша лікарня?! Будується лікарня у Димері, сучасні ФАПи. Ліки стали доступнішими.
 • Освітня реформа. Новий освітній простір, інтерактивні класи, інклюзія, ремонти та добудови корпусів шкіл у нашому районі, побудова нових. У програмі «Відновлення України» передбачено будівництво нової школи у Вишгороді).
 • Адміністративна реформа. Нові прозорі адмінцентри, спрощення процедур.
 • Оздоровлення банківського сектору. Тепер олігархат не має вже змоги грабувати населення України через тіньові банківські схеми.
 • Монетизація субсидій.
 • Індексація пенсій та заробітних плат. Електронне декларування.
 • Повернення контролю держави над «Нафтогазом» та багатьма іншими «прихватизованими» підприємствами. Припинення безлічі злочинних схем.
 • Реальна демократія. Навіть самі нинішні вибори доводять, що в Україні — демократія. Жоден із 39 кандидатів не сказав, що вибори були сфальшовані.
 • І ще є багато позитиву, який можна констатувати. Подекуди — малопомітного, але зовсім не дрібного для становлення країни.

— Які помилки Порошенка?

Насамперед — недостатня боротьба з корупцією! Так, це правда. Мене також ду­уже пригнічують хабарники на кожному кроці. Але ж хіба легко зламати за 4,5 роки те, що формувалось майже 24 роки до того?

Недостатньо збільшили пенсії та зарплати. Так, це правда! Але де ж взяти гроші, якщо до 2013 року все було вкрадено? Починати доводиться майже з нуля.

А ще комусь Порошенко “просто не подобається”. Ну не такий він «очаровашка», як Зеленський. І таки час від часу помилки робить… Але ж не помиляється лише той, хто нічого не робить.

І я б додав ще однин недолік Порошенка — погано рекламує власні добрі справи.

— Що обіцяє Порошенко на наступні п’ять років:

І далі наполегливо йти обраним курсом.

Закінчити Судову реформу.

Наполегливу та інтенсивнішу боротьбу з корупцією.

— Що зроблено Зеленським за ці п’ять років для країни

Нічого. Декілька дуже класних розважальних програм. Іноді, щоправда, з недоречним гумором та дивними висловлюваннями під час війни.

Які помилки Зеленського? А майже ніяких. Бо не помиляється той, хто нічого не робить. Окрім, правда, відвертої зневаги до виборців, «скармліванія» нам шоу замість реальної програми. «Піпл схаваєт».

— Що обіцяє Зеленський на наступні п’ять років для нашої країни — нічого. Взагалі нічого. Крім обману. То він, бачите, «незалежний від Коломойського», то журналісти розкопують, що в грудні 2018­го, саме перед офіційним висуненням у кандидати, летить на чотири дні до Коломойського в Ізраїль, користуючись його літаком. Але ж на питання кореспондента, чи був він там, відповідає: «Може бути. Ну… Може, у нас був там виступ? Я не пам’ятаю». Що це, як не брехня?!

Питання не тільки і не стільки у зв’язках із Коломойськом, але ще й у зв’язках з іншими «ангелами» на власних літаках, що стоять за його спиною.

Питання в намаганні ввести людей в оману, у безвідповідальності та в нехтуванні запитом суспільства на відкритість.

 1. Зеленський сам визнав і підкреслив, що він — не Голобородько.

ТОЙ їздить на велосипеді, ЦЕЙ — на приватних літаках найбагатших людей нашої країни.

Зеленський — аж ніяк не бідний чесний вчитель, а лише гарний актор у великому шоу ляльководів.

А раз Зеленський — це точно не Голобородько, то, вибачте, немає жодного сенсу робити його Президентом. Хіба ж можна «по приколу» руйнувати країну?!

 1. Невже незрозуміло й досі, що зараз відбувається?! Що в другому турі кандидат­людина Порошенко змагається зараз не з кандидатом Зеленським, а з політтехнологію реваншистів?!
 1. Йде війна. Майже кожного дня під ворожими кулями, мінами та снарядами гинуть люди, захищаючи наше сьогодення і майбутнє. Нашу незалежність. Наш спокій. Наше бажання жити в мирній європейській країні.

Як будемо ми дивитися в очі один одному, якщо завтра “зелений чоловічок” скаже (а насправді він же й не обіцяє нічого іншого!):

«Ну… поигрались и хватит. Теперь мы всем все прощаем и миримся. Делаем федерацию братской Украины. Возвращаем «отцам страны» их госпредприятия. Посылаем Европу в ж…»?!

Друже, ти готовий взяти на себе таку відповідальність?! Ти впевнений, що потім не буде соромно?!

Багато років нас привчали чорним піаром, що вибори, це — «ПРОТИ» когось.

Проте в усіх розвинених країнах, вибори — це боротьба «ЗА» програму, що визначає подальший курс країни.

Що обираєш ти?
 

З повагою,
Андрій ПЕЩЕРІН, 
депутат Київської обласної ради