02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Про транспорт, децентралізацію та дозвілля

Image00001

Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Вже традиційними стали зустрічі Вишгородського міського голови з ветеранами міста, людьми поважного віку. Аби порадитися з ними з приводу нагальних питань сьогоднішнього дня, вислухати їхні пропозиції, відповісти на хвилюючі запитання, Олексій Момот ініціював таку зустріч і минулої суботи.
Головні питання – транспортне обслуговування, створення центру дозвілля для людей поважного віку, реформа децентралізації влади.
За інформацією міського голови, не всі депутати підтримали ідею створення комунального підприємства «Вишгородпастранс», тому місту не вдалося завчасно закупити сім автобусів, як планувалося раніше. Та протягом тижня два автобуси буде придбано, і вони відразу вийдуть на маршрут. Один курсуватиме по Вишгороду («одиничка», яка буде підконтрольна місту) та пільгові категорії людей перевозитиме безкоштовно і без обмежень. Другий – великий автобус – також буде пільговий – здійснюватиме приблизно 12 рейсів на день по маршруту «Вишгород – ст. м. «Героїв Дніпра». Приватні перевізники ТОВ – «Авто-Лайн», «А.Т.Н.» – залишаються на своїх маршрутах і перевозитимуть безкоштовно по троє осіб із пільгових категорій.
Міський голова також нагадав, що у випадках хамства, неправомірного обмеження кількості пільговиків тощо, слід звертатися до Вишгородської міської ради з письмовими заявами, в яких зазначати місце, дату, час та номер автобуса, де стався конфлікт чи порушення. Адже міжміські маршрути підпорядковуються Київській облдержадміністрації, і вона реагує лише на письмові скарги.
Присутніх цікавило, чи не плануються пільгові рейси до житлових масивів «Дідовиця», «Сади. Дніпро» (м. Вишгород) та до дачних масивів у с. Хотянівці. Мер відповів: щодо внутрішньоміських маршрутів є реальна перспектива, треба лише визначити пасажиропотік.
У місті планується створення КП «Центр дозвілля людей поважного віку» – із бібліотекою, імпровізованим кінотеатром, залою для настільних ігор та секцій за інтересами. Адже живе спілкування, самореалізація та активний відпочинок дуже важливі для людей поважного віку, вважає міський голова. Їм дуже подобаються ініційовані та підтримувані Олексієм Момотом проекти «Теплі вечори збирають друзів», «Шануй українське», концерти відомих творчих колективів, активне дозвілля у БК «Енергетик». А тепер ще й Центр дозвілля – не лише додасть позитиву емоційному стану людей поважного віку, а й підвищать рівень культурного життя міста.
Щодо отримання соціальної підтримки можна звертатися до Благодійного фонду «Святої Ольги» (вул. Набережна, 4-а), який систематично проводить акції допомоги незахищеним категоріям людей (а з підвищенням тарифів на комунальні послуги, цін на продукти харчування таких дедалі більшає). Олексій Момот зазначив, що, окрім матеріальної допомоги, яку щороку отримують незаможні містяни, слід надалі залучати до їхньої підтримки нових меценатів.
Міський голова порадився з громадою щодо соціального проекту «Гарячі обіди». Вирішили створити ініціативну групу із старших по будинках, які разом із очільником БФ «Святої Ольги» Володимиром Малишевим визначать шляхи реалізації цього проекту.

Вишгородський міський голова розповів присутнім про стан реформи із децентралізації. Він впевнений, що реформа ефективна, і це вже відчули новостворені територіальні громади в усій державі. «Наш депутатський корпус підтримав її одноголосно, – зазначив мер. – Київська обласна державна адміністрація 14 лютого представить сформовані плани майбутніх територіальних громад, у форматі котрих у 2020 році проходитимуть місцеві вибори. У перспективі до Вишгородської ОТГ увійдуть Лебедівка, Хотянівка, Нові Петрівці, Старі Петрівці, Лютіж, Гута-Межигірська та Синяк.
У чому плюси? У разі створення Вишгородської ОТГ податок з доходу фізичних осіб – вишгородців (а це понад 70 % населення) та мешканців сіл, які працюють у Києві, йтиме до бюджету громади, де вони зареєстровані, а не до столичного. У європейських містах уже давно пройшла ця реформа. Так, 80 % бюджету німецького міста-побратима Льорраха – це податки з доходу фізичних осіб. А в нас – податки за землю та її оренду…».
У ході зустрічі обговорили низку інших питань, які найбільше турбують громаду. Зокрема, комунальних (відповів профільний заступник міського голови Ігор Свистун) та з приводу медичної реформи.
Разом із тим, були теплі слова на адресу міського голови за допомогу (зокрема, і його особисту), за підтримку, відкритість і розуміння проблем незахищених категорій вишгородців. Керівник колективу бальних танців «Світлинка» Зінаїда Крушановська подякувала меру за допомогу у придбанні сценічних костюмів та запросила до колективу чоловіків (репетиції проходять у БК «Енергетик» щопонеділка з 12:30 та щосуботи з 18:00). А президент БФ «Святої Ольги», радник міського голови Олександр Малишев дякував за підтримку фонду та закликав присутніх працювати єдиною командою на благо міста.
На завершення зустрічі Олексій Момот поділився з усіма гарною новиною: у результаті форум-опитування, яке проводить портал Domik.ua, Вишгород визнано кращим серед передмість Київської області! (див. стор. 1).

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

Image00006

Image00007

Image00008