28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Підсумки роботи Вишгородської районної філії Київського обласного центру зайнятості за 2018 рік

За 2018 рік до Вишгородського районного центру зайнятості за отриманням соціальних послуг звернулося 1288 незайнятих громадян, що на 11% менше, ніж за відповідний період 2017 року. Статус безробітних отримали 632 осіб.

Станом на 01.01.2019 року на обліку в центрі зайнятості перебуває 310 осіб безробітних.

При сприянні служби зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 382 осіб з числа незайнятих та безробітних громадян,

Першочергова увага приділяється широкомасштабній профорієнтаційній роботі та професійному навчанню, що дає можливість задовольнити потребу роботодавців у необхідних кадрах та забезпечити гарантоване працевлаштування безробітних громадян.

Молоді, яка звертається до центру зайнятості, надаються профконсультації з питань стану ринку праці, можливості безкоштовного отримання професій. Протягом 2018 року надано статус безробітного 224 особам віком до 35 років, з них працевлаштовані 122 осіб.

В звітному періоді проводилась робота по залученню безробітних до громадських та тимчасових робіт. З початку року участь в громадських роботах взяли 46 осіб, в тимчасових — 152 осіб.

Проведено 24 засідань комісії по довготривалому безробіттю, на яких розглянуто 143 особистих справи безробітних.

Всі послуги незайнятому населенню та безробітним громадянам надається центром зайнятості згідно Регламенту роботи центрів зайнятості щодо задоволення потреб клієнтів. Створений інформаційний куточок, постійно поновлюється інформація для роботодавців, контролюється наповнюваність бази даних вакантних посад.

Безробітні, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості і хочуть розпочати власну справу мають можливість пройти курси: «Основи підприємницької діяльності» та отримати одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. З початку 2018 року надано ОВДБ 2 безробітним особам.

Проведено 57 семінари з роботодавцями району на актуальні теми, в яких взяло участь 477 представників підприємств. Проведено 2 ярмарок вакансій, на якому були присутні 25 роботодавців та 300 безробітних осіб, 15 міні-ярмарок, в яких взяло участь 15 представників роботодавців та 166 безробітних, 10 презентацій роботодавців (10 роботодавців та 80 безробітних), 12 днів відкритих дверей на виробництві, 5 дні в центрі зайнятості, проведені профінформаційні заходи в рамках акції «Живи та працюй в Україні» за участю 77 клієнтів служби зайнятості.

Протягом звітного періоду 2018 року проведено 2 ярмарок професій, у якому взяло участь 15 навчальних закладів м. Києва та 1 навчальний заклад району. Ярмарок відвідали 298 учнів шкіл міста Вишгорода.

Забезпечується проведення профорієнтаційної та інформаційно-консультативної роботи з випускниками загальноосвітніх, вищих та професійно-технічних навчальних закладів стосовно ситуації на ринку праці, діючих механізмів сприяння їх працевлаштуванню. Проведено 24 профорієнтаційних уроки, в яких взяли участь 210 учні. Проведено 10 професіографічних екскурсій на ринкоутворюючих підприємствах району для 200 учнів шкіл.

Проводяться заходи для сприяння зайнятості населення, а саме:

– постійне оновлення банку вакансій та банку осіб, що шукають роботу, в системі ЄІАС «Служба зайнятості» (на платформі нового покоління. Net);

– активізація працевлаштування незайнятого населення, прискорення підбору підходящої роботи, проведення профорієнтаційної роботи.

За 2018 року надано 3385 профорієнтаційних та 1184 профконсультаційних послуг для осіб, з них 823 — учням навчальних закладів.

Рівень безробіття станом на 01.01.2019 року становить 0,08 відсотка.