29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Чинники підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення

Адміністрація ВМКП «Водоканал»

1. Діючі тарифи, затверджені рішенням виконкому Вишгородської міської ради № 406 від 28.12.2017 р., складають: для підприємств — 21,24 грн/м3 (з ПДВ), для населення — 22,56 грн/м3 (з ПДВ), розраховані на базі витрат, цін і тарифів 2017 року.

За час дії чинних тарифів відбулося значне зростання цін і тарифів, а саме:

— підвищення вартості електроенергії в порівнянні з вартістю, закладеною у тарифах (на 40,0 %);

— підвищення витрат на оплату послуг ПАТ АК «Київводоканал» за скидання та доочищення стоків до допустимих концентрацій згідно з вимогами «Правил приймання стічних вод» (з 2957,4 тис. грн до 6277,6 тис. грн — у 2,2 раза);

— збільшення витрат на опалення приміщень — на 9,0 %;

— податкові зобов’язання у відповідності до Податкового кодексу України: податок на рентну плату за користування надрами (з 820,8 тис. грн до 1097,3 тис. грн у рік — ріст на 33,7 %), рентну плату за спеціальне використання води (з 72,4 тис. грн до 163,2 тис. грн — у 2,2 раза);

— збільшення витрат на оплату фізико-хімічних, органолептичних, мікробіологічних досліджень води — (з 85,5 тис. грн до 205,6 тис. грн) — у 2,4 раза);

— зростання рівня мінімальної заробітної плати на 30,4 % (з 3 200,0 грн до?— 4 173,0 грн), прожиткового мінімуму по державі на 9,0 % (згідно з даними Міністерства фінансів України з 1762,0 грн до 1921,0 грн), зміни та доповнення Галузевої угоди на 2019 р., а також збільшення відсотка внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

2. Кількість абонентів становить у грудні 2017 р. — 13 992, у грудні 2018 р. — 14 296. Темп зростання — 2,2 %.

3. Борги населення з централізованого водопостачання та водовідведення стрімко зростають і вже становлятьна 01.01.2019 р. 5 млн 324,4 тис. грн (на 01.01.2018 р. — 4 млн 532,7 тис. грн). За рік заборгованість зросла на 17,5 %, або 791,7 тис. грн.

4. Звичайно, як і в кожному підприємстві, тим більше комунальному, завжди існують проблеми. З теперішніми погодними катаклізмами, застарілими трубами дуже часто бувають пориви, аварії, інші неприємності, внаслідок яких споживачі залишаються без води. Для нормального функціонування підприємства, звісно, потрібні кошти, яких бракує. Однією з найболючіших проблем підприємства у фінансовій сфері є заборгованість споживачів. З тих чи інших причин деякі з них систематично не сплачують за послуги водопостачання та водовідведення. Ці причини різні, починаючи просто з нехлюйського ставлення до цього питання, забудькуватості або ж упевненості у безкарності несплати за надані послуги водопостачання та водовідведення. Незважаючи на борги, ВМКП «Водоканал» постійно закуповує матеріали, сплачує за електроенергію, за скидання стоків та витрачає кошти на паливо. Від своєчасної та повної оплати спожитих послуг залежить надійність функціонування системи водопостачання та водовідведення нашого міста.

5. Якість води постійно контролюється на водопроводі в місцях забору води перед надходженнями в мережу, а також у розподільчій мережі (згідно з Д Сан Пін № 2.2.4-171-10). Контроль здійснює Вишгородський міжрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

6. Несплата споживачами заборгованості за отримані послуги перешкоджає Вишгородському МКП «Водоканал» якісно та в повному обсязі виконувати свої обов’язки з надання послуг водопостачання та водовідведення. Це призводить до збільшення заборгованості перед ПрАТ «Київобленерго» за енергопостачання, ПАТ АК «Київводоканал» за скидання стоків та доочистку (в тому числі — через нарахування штрафних санкцій за прострочення терміну оплати, що, в свою чергу, може призвести до припинення надання послуг, а отже всі без виключення споживачі залишаться без води).

 

Коментар

Юрій ПОПОВ, голова комісії з комунального господарства та благоустрою міста

Напередодні позачергового засідання міськвиконкому відбулося засідання постійної депутатської комісії з комунального господарства та благоустрою міста. Розглядали одне, та дуже важливе питання — про встановлення з 01 лютого 2019 року нових тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення ВМКП «Водоканал».

Міське комунальне підприємство звернулось по підвищення тарифів з вагомими обгрунтуваннями, які врахували комісія, а потім міськвиконком, який, власне, і затверджує всі тарифи.

Депутати постійної комунальної комісії та члени міськвиконкому опинилися у неоднозначній ситуації. З одного боку, треба підтримати міське комунальне підприємство, що сьогодні працює у збитковому режимі, буквально на межі банкрутства. Значна заборгованість  вишгородського підприємства перед приймачем стоків («Київводоканалом») виникла через велику заборгованість  споживачів перед ВМКП «Водоканал».

З іншого боку, депутати захищають інтереси вишгородців: і на прийнятні тарифи, і на якість послуг. Вода у Вишгороді — якісна. Причому не лише у бюветах, а й у кожній квартирі. А от тарифи регулярно зростають — через економічну ситуацію в Україні, зростання вартості енергоносіїв та мінімальної зарплатні.

Особисто я, та й інші депутати, вже не раз висловлювали таку пропозицію:  доплачувати із загальноміського бюджету різницю між старими та новими тарифами — за спеціальними програмами підтримки міських комунальників (ЖЕКу і Водоканалу), відповідно до чинного законодавства. Постійно зростаючі тарифи  можна «притримати» так: закласти у міський бюджет певну суму та виділяти її двом міським комунальним підприємствам поквартально. Враховуючи напрямок України на децентралізацію, тобто на розв’язання громадами власних проблем власними силами, це було б доцільно і перспективно. Ми не можемо підняти пенсії чи заробітні плати, але стримати тарифи — можемо і зобов’язані.