30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Щедрівки у Музеї давньоруського гончарства

 Image00001

Інна КОСЯНЧУК, прес-служба ВІКЗ

ФОТО — архів ВІКЗ, спеціально для “Вишгорода”

Через тиждень після Різдва, напередодні Старого Нового року, святкуємо Маланки і Щедрий вечір. Люди варять багату, або щедру кутю, а від хати до хати ходять щедрувальники з веселими віншувальними піснями і добрими побажаннями господарям. А ті, звісно, не скупляться на щедрі гостинці.

Ось і до Музею давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) у Маланчине надвечір’я завітали щедрувальники — учасники фольклорного колективу «Співаночка» Вишгородського міського Центру творчості «Джерело» з керівником колективу Аліною Савченко та акомпаніатором Віктором Туровським.

І зазвучали щедрівки у майстерному виконанні «Співаночки» біля музейної сосни-берегині. Відразу стало тепло і затишно, так, ніби побажання добра і здоров’я зі щедрівок уже почали справджуватися…

Аплодували юним аматорам не лише співробітники ВІКЗ, а й гості, серед яких були і рідні юних артистів, і співробітники Центральної районної бібліотечної системи, і директор Центру «Джерело» Наталя Кисіль.

Завідувач Музею давньоруського гончарства Ірина Кириченко подякувала джерелятам за чудовий виступ і запросила на екскурсії та майстер-класи, які проводяться у музеї. І, звичайно ж, юних аматорів щедро винагородили смаколиками.

А завідувач експозиції «Від бортництва до вуликового бджільництва» Олексій Скоростецький подарував ще й мед зі своєї пасіки і розважив гостей цікавими розповідями про бджіл та мед. А ще був бліц-майстер-клас із ліплення свічок. Їх діти і дорослі взяли додому, адже який щедрий вечір без теплого світла воскової свічі з неймовірно духмяним ароматом!

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

Image00006

Image00007

Image00008