28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Тонкий лід

Ігор РИБЕЦЬ, провідний інспектор Вишгородського РВ ГУ ДСНС України у Київській області, капітан служби ЦЗ

Із зміною температури на території України можливе збільшення кількості нещасних випадків на водоймах, основною причиною яких може бути тонкий лід. Особливе занепокоєння викликає зимова ловля риби, що потребує особливо суворого дотримання правил безпеки. Аби попередити нещасні випадки на водоймах, Вишгородський районний відділ ДСНС України у Київській області просить дотримуватись основних вимог та правил. Адже  нехтування ними закінчується трагічно.

Любителям зимової рибалки потрібно знати, що не можна пробивати поруч багато ополонок, а також збиратись великими групами в одному місці; не можна пробивати ополонки на переправах. При собі слід завжди мати міцну мотузку 10-15 м і рятувальний жилет. Якщо ви побачили, що хтось провалився, покличте на допомогу. Якщо самі можете надати допомогу потерпілому, сповістіть його про це, щоб заспокоївся.

Якщо ви опинились на крижині чи біля ополонки, надавайте допомогу потерпілому, лежачи на льоду. Подайте предмет, за який він може ухопитись, навіть свій одяг. Наближатись до ополонки потрібно тільки повзучи, широко розкинувши руки. Якщо дозволяють обставини, під себе підкладіть лижі, дошку, фанеру для збільшення площі опори. До самого краю підповзати не можна, бо у воді опиняться двоє.  Кидати потерпілому мотузку чи зв’язаний одяг потрібно з 3-4 метрів. Можна використати палку, гілку чи лижу. Якщо ви не знайшли нічого на березі і не маєте відповідних засобів, рятування можна організувати ланцюжком із тіл, тримаючи один одного за ноги.

Пам’ятайте: перебувати на льоду поодинці вкрай небезпечно. Якщо під вами провалилася крига, перш за все розставте руки в сторони по краю льоду, щоб утриматися на поверхні. Намагайтесь зберігати спокій і не обламувати лід. Без різких рухів вибирайтесь на поверхню, наповзаючи грудьми на лід і по черзі витягуючи ноги. Вибравшись із льодового полону, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де лід міцніший. Незважаючи на те, що ви змокли і холод штовхає побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там уже не зупиняйтесь, поки не опинитеся в теплі.

Лише суворе дотримання правил безпеки допоможе уникнути лиха.

Пам’ятайте: здоров’я і життя у ваших руках.