29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Зимові небезпеки

Ігор РИБЕЦЬ, провідний інспектор Вишгородського РВ ГУ ДСНС України у Київській області, капітан служби ЦЗ

Тривале перебування людини у воді, короткочасне — у крижаній воді  чи на свіжому повітрі може призвести до переохолодження організму. Як допомогти у такій ситуації, повинен знати кожен. Це може вберегти вас чи ваших рідних від негативних наслідків.

По-перше, при легкому переохолодженні постраждалого необхідно тепло одягти, напоїти гарячим чаєм чи кавою, змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. При середньому чи важкому ступені переохолодження — розтерти вовняною тканиною, зігріти під теплим душем, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, покласти в ліжко, зігріти грілками — поступово, без різкого перепаду температур.

При зниженні температури найчастіше обморожуються ніс, пальці рук та ніг. Причинами можуть бути легкий або вологий одяг, тісне чи мокре взуття.

Суб’єктивні ознаки обмороження: потерпілий не відчуває обмороженої частини тіла, немовби її не існує. Об’єктивні ознаки: шкіра блідне, втрачає чутливість, її температура знижується. Перші ознаки обмороження — різке збліднення пошкодженого холодом місця і втрата чутливості. У таких випадках слід одразу ж обережно розтерти переохолоджену ділянку до відновлення нормальної чутливості і звичайного кольору. Якщо шкіра стала темною і її чутливість не відновлюється, слід негайно звернутися по медичну допомогу.

Для профілактики обморожень перед виходом на вулицю на ніс і щоки доцільно нанести захисний крем. При більш тяжких обмороженнях чи загрозі обмороження кінцівок, після того як потерпілий доставлений у тепле місце, потрібно одразу ізолювати замерзлу кінцівку від зовнішнього тепла (обкласти її ватою або яким-небудь іншим теплоізолюючим матеріалом) і тільки після цього приступити до зігрівання тіла.

Вишгородський районний відділ Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області звертається до громадян Вишгородщини з проханням бути уважними та обережними, перебуваючи на вулиці в холодну пору року. Лише суворе дотримання правил безпеки допоможе уникнути лиха.

На території Вишгородського району (відповідно до протоколу Вишгородської районної комісії з питань ТЕБ та НС від 31.10.2018 р.) є стаціонарні пункти обігріву: м. Вишгород, пл. Строкова — спеціальний пункт обігріву, цілодобово (за окремим рішенням голови Вишгородської РДА); м. Вишгород,  вул. Ю. Кургузова, 1 — Центральна районна лікарня, цілодобово; смт Димер, вул. Революції, 320 — Димерська районна лікарня, цілодобово; с. Нові Петрівці, вул. Ворошилова, 76, Новопетрівська амбулаторія, цілодобово; у м. Вишгороді, вул. Симоненка, 5, медико-соціальний центр Червоного хреста — денний пункт обігріву; приміщення в адміністративних будівлях міської, селищної та сільських рад Вишгородського району, в робочі години; приміщення в медичних закладах КЗ «Вишгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», в робочі години.