06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Народному хору «ВИШГОРОД» — 30 років

 Image00007

Георгій ВАСИЛЬЄВ
ФОТО  — архів хору, спеціально для «Вишгорода»

У нас — святкова дата: нам виповнилося 30 років. Три десятиліття щоденної праці, підготовки до виступів та виступи на різних сценах, які були прикрашені найбільшим скарбом українців – піснею. І цю пісню ми передаємо у спадок прийдешнім поколінням.

30-річчя змусило нас згадати, як усе починалось. У далекому 1998-му професор Київської музичної академії Віталій Лисенко, правнук засновника Української музики – композитора Миколи Лисенка, директор  заводу «Карат» Василь Шуліка та ентузіаст хорової справи Олег Халепа вирішили створити на заводі хор.

Професор Лисенко згуртував музикантів, запросив випускників Київської державної консерваторії – баяніста  Віктора Туровського та концертмейстера Ірину Якубовську. І вже у листопаді того ж року на заводі відбувся перший концерт.

А далі — виступи, виступи, виступи, в яких хор набував неоціненного досвіду. Бувало всяке, щасливі і нелегкі часи, та хоровий колектив вистояв, зберігся, не розпався.

У 1990 році хор «Вишгород» був знаний не тільки у Вишгороді та Вишгородському районі, а й у столиці та по всій Київщині. У 1992-му заводський колектив став основою хорового колективу Вишгородського районного Будинку культури «Енергетик», плідно співпрацюючи з Вишгородським районним відділом культури, його завідувачами Володимиром Сидоренком, Ольгою Пасенюк, Олександром Біляєвим.

Результати — вагомі: хор «Вишгород» виборов звання народного, здобував чисельні нагороди на Всеукраїнських конкурсах і фестивалях. Так, він став лауреатом 7-го обласного конкурсу ім. Чубинського «Зимові дійства на Київщині» та Всеукраїнського фестивалю народної творчості «Севастополь — місто Слави», Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної творчості «Сорочинський ярмарок» (с. Великі Сорочинці Полтавської області) та IX-го Всеукраїнського фестивалю «Писанка» (м. Коломия Івано-Франківської області).

Лауреат VII, IX та XII обласного фольклорного етнографічного огляду-конкурсу «Онуки полянські» ім. Павла Чубинського ( 2002, 2007, 2008 рр.) і,

11 років поспіль — із 1991-го по 2011-ий рр. — хор «Вишгород» був також лауреатом обласного конкурсу хорових колективів ім. Кирила Стеценка, а у 2002 році отримав Подяку Управління культури Київської обласної державної адміністрації за участь в обласному конкурсі-фестивалі народної творчості –  святі «Козацькій славі  жити у віках» (2003, 2005 рр.).

За видатний внесок у розвиток м. Вишгорода в галузі культури, високу професійність та визнання  у 1997 році Віталію Романовичу Лисенку присвоєно звання  «Почесний громадянин м. Вишгорода». До сьогодні натхненно працює у нашому хоровому колективі чудовий професіонал — баяніст і оранжувальник Віктор Туровський.

Народний хор «Вишгород» брав активну участь у багатьох творчих проектах міста й району — святкуванні Івана Купала, Різдва Христового. Наш колектив — лауреат Всеукраїнського фестивалю-конкурсу академічного та народного співу «Вишгородська Покрова».

Музика, пісня робить дива, об’єднує, очищає душу і серце, благословляє на взаєморозуміння. Одна з наших хористок Ганна Маковська написала чимало  гарних пісень. Одну з них — «Українки рушник вишивали» — під час концерту, що відбувся на сцені РБК «Енергетик» 16 грудня 2018 р., виконали солістки Ганна Ярмолюк та Ніна Гопкало. Тепло приймали пісні «Моя ти земле калинова» (сл. Н.Яремчука, муз. А. Пашкевича, заспівували Любов Захаріяш та Антоніна Гриненко), а також «Лелечу долю» (сл. В. Цілого, муз. І. Кириліної, солістки Таісія Ляшенко та Ганна Ярмолюк).

Зворушив душі глядачів та проник у серце «Плач Чайки» (солісти Георгій Васильєв та Миколи Няньчук). «Моя Україна» (сл. М.Бойка та муз. М. Свидюка), яку виконали солістки Любов Діденко та Лариса Кононенко, зірвала шалені оплески зали. Пісню на сл. Д. Луценка та муз. А. Пашкевича «Яблунева доля» блискуче виконала керівник і солістка хору Ірина Якубовська.

В  ювілейному концерті виступив ансамбль «Молодички» (незмінні учасниці — Ірина Якубовська, Ганна Ярмолюк, Лариса Кононенко, Антоніна Гриненко Любов Захаріяш та Ніна Гопкало) — з жартівливими піснями «Ой сію редьку я раненько» та «На Миколи у Миколи». Сатиричними мініатюрами порадувала вишгородців гумористка Людмила Афоніна. Чоловічий гурт хору — подарував пісню «Ой хмариться-туманиться».

Щирими усмішками та співами із зали виступи підтримували запрошені на святковий захід колишні учасники хору «Вишгород» Надія Дроган, Ірина Бондаренко, Ольга Мілюхіна, Ніна Лабунець, Ольга Ковалевська, Тамара Шевченко, Надія Лупина, Марія Березовська, Наталія Степанушко, Олександр Патрикєєв, а також колеги — керівники ансамблів та їх колективи.

Зі сцени БК «Енергетик» тепло привітали ювілярів голова Вишгородської районної державної адміністрації Вячеслав Савенок і його заступник з гуманітарних питань Тетяна Волотовська, побажали подальших успіхів у творчій діяльності колективу, великої концертної діяльності на великих сценах України та за її межами, вручили нагороди, квіти і грамоти хору «Вишгород» та його керівникам — заслуженому працівнику культури України Ірині Якубовській та концертмейстеру — лауреату міжнародних конкурсів  Віктору Туровському.

Творчий колектив хору «Вишгород» отримав також вітання від голови Вишгородської районної ради Ростислава Кириченка, Вишгородського міського голови Олексія Момота, почесного громадянина м. Вишгорода і Вишгородського району Семена Поташника, в. о. директора Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Тамари Негоди, екс-керівників Вишгородського відділу культури Володимира Сидоренка, Ольги Пасенюк та Олександра Біляєва, а також від завідувача відділу культури, національтності та релігій ВРДА Юлії Іванової.

Святковий концерт відбувся за підтримки Вишгородської районної державної адміністрації, районного Будинку культури «Енергетик» (в. о. директора БК Ірина Бараніч), директора Вишгородської агенції нерухомості «БігСіті Лайтс» Віталія Кравчука, а також інформпідтримки Вишгородського районного радіомовлення (головний редактор Катерина Олексій), газет «Слово» (директор Ірина Литовченко) і «Вишгород» (головний редактор Марина Кочелісова).      

Image00001

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

Image00006