Марина КОЧЕЛІСОВА, головний редактор газети «Вишгород»
Новий рік вишгородська громада зустріла розмаїто. Старші люди — біля телевізора, за переглядом концертних програм і улюблених фільмів. Молодь — у бучному гулянні навколо міської ялинки. Парафіяни — у спільному високому побажанні у храмах.
І оздоба осель — найрізноманітніша. За давньою українською традицією, у хатах і квартирах на Святвечір — дідух (по-особливому перев’язаний святковий сніп із пшениці, жита чи вівса — символ урожаю, добробуту, багатства, зачинателя роду, безсмертя та духовного життя українців) і молитва подяки Богу за все — з першою зіркою.
А на столі — скатертина поверх зерна та оберегів (зубчиків часнику), на якій — традиціно-символічні та нові пісні страви (без м’яса, молока, сиру та яєць): кутя (варена пшениця з медом і маком), капусняк, горох, борщ із квасолею та заквашеним буряком, голубці, риба, вареники, млинці, каша, пиріжки (коржі) і пампушки, а також «кошики» з бездріжджового тіста, наповнені рибно-овочевою чи грибною начинкою, свіжі салати з горошком і кукурудзою, шпинатом і пекінською капустою, заправлені оливковою олією, салат «олів’є», оселедець «під шубою», чечевиця у соусі «песто», квашені капуста й помідори, солоні огірки й мариновані гриби, ролети з оселедця чи баклажанів, запечені в духовці (у печі) гарбуз, баклажани, картопля й яблука, лечо й аджика, мед і варення, свіжі хурма, гранати, апельсини і мандарини, помела, грейпфрути, ананас, лісові та волоські горіхи, мигдаль, арахіс, курага, родзинки, чорнослив і, звісно, узвар і медовуха.
Прихильники східних календарів, попри те, що рік Жовтого Земляного Кабана розпочнеться аж 5-го лютого, вже у новорічну ніч із 31-го грудня на 1-ше січня залучали у дім удачу, достаток, надійність, затишок і спокій жовтим, рожевим, зеленим, коричневим і навіть чорним кольорами вбрань і прикрас та щирими посмішками. Під ялинкою — свічки, боби, каштани, жолуді; на столі — глиняні та дерев’яні вироби, кетяги калини, горобини, гілки ялини чи сосни з шишками. Подарунки один одному — неординарні: скажімо, поїздка до екзотичних берегів і по найкращих місцинах України. Бюджетний топ сюрпризів — свинка-«скарбничка», яку весь рік «відгодовуватимуть» грошима.
Знаючі люди кажуть, що рік 2019-й буде сповнений значущими подіями і триматиме в тонусі усіх без винятку. Одиноким дасть пару, амбітним — кар’єрне зростання, молодим — перспективи, поміркованим і мудрим — стабільність. Усім нам — миру і змін лише на краще життя, якого так очікують українці.
А газеті «Вишгород» — щасливого вільного плавання, за яке проголосувала більшість міського депутатського корпусу на останній сесії минулого року, вийшовши із засновників комунального ЗМІ.
У цьому році КП «Редакція газети «Вишгород» стане суб’єктом господарювання — ТОВ (співзасновники — вісім працівників). Після певної процедури оформлення документів Вишгородська міська рада, міськвиконком й інші міські та районні структури та політичні партії тощо друкуватимуть у газеті «Вишгород» інформаційні матеріали на підставі угод. Але видання збереже свою назву, цільове призначення, мову і тематичну спрямованість, рубрики. Тож ми залишаємось із вами, наші читачі, так само інформуватимемо про основні події в місті, Україні і світі, повідомлятимемо про громадські обговорення, зустрічі з депутатами тощо, друкуватимемо рішення засідань міськвиконкому та сесій міської ради стосовно життєдіяльності міста.
Нагадуємо, індекс газети «Вишгород» у Каталозі місцевих видань на 2019 рік — 40007. Вартість передплати, грн (+ послуги поштової доставки): 15,00 — на місяць (+ 2,90), 45,00 — на квартал (+ 6,70), 90,00 – на півроку (+ 8,15), 180,00 — на рік (+ 12,50).
Щодо передплати можна звернутися до своїх поштарів або до відділень поштового зв’язку по району. У Вишгороді це:
1) відділення поштового зв’язку «Вишгород-1» на пл. Т. Шевченка, 2, тел: 04596-25-954;
2) відділення поштового зв’язку «Вишгород-1» на вул. Н. Шолуденка, 6-в (працює із 8 до 21 год., сб — до 19:00, нд — вихідний).