02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Надія» має стати реальністю

Джерело: офіційна сторінка народного депутата Ярослава МОСКАЛЕНКА у Фейсбук
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

3 грудня провів нараду у Вишгородському районі щодо вирішення питання забезпечення приміщенням спеціальної школи «Надія». Ця проблема назріла не зараз, вона існувала з моменту створення «Надії» – не мало, не багато – чверть століття. Вдумайтесь, довгих 25 років усе лише на рівні обговорень. Вважаю, що мусимо ставити крапку в цій історії реальними діями і якнайшвидше.
Саме з цією метою, щоб озвучити конкретні пропозиції, я ініціював зустріч за участі керівництва району, міста, депутатів райради, представників КОДА та ЗМІ. Діалог відбувся конструктивний. Як результат – чіткі завдання місцевій владі: земельна ділянка, проект. Так, ми будуватимемо нове приміщення для учнів спеціальної школи «Надія».
Чому на сьогоднішній день прийнято саме таке рішення? Насамперед тому, що у Вишгородському районі невблаганна статистика щороку показує збільшення кількості діток, які потребують особливих умов навчання. Це діти-інваліди з фізичними вадами розвитку. Боляче і прикро про це говорити, але факт залишається фактом.
У новому проекті школи ми хочемо реалізувати всі батьківські побажання, створити найкращі умови для розвитку особливих діток. Ці родини повинні розуміти, що ми не стоїмо осторонь їхніх життєвих випробовувань.
Нова, якісна, правильно спроектована і адаптована під окрему категорію дітей щкола – це реальність.
Сьогодні держава готова підставити своє плече особливим дітям нашого району. За моїм клопотанням на соціально-економічний розвиток Вишгородського району на 2019 рік із державного бюджету буде виділено щонайменше 20 млн грн. Я вважаю, що ці кошти необхідно використати на будівництво повноцінної спеціальної школи. Звісно, необхідно продумати варіанти співфінансування (хоча б у межах 10-20 %).
Нині відбувся старт проекту — школа «Надія». Часу у нас – зима. А справа за малим: у межах Вишгорода визначити земельну ділянку під будівництво і терміново розпочати розробку проекту та експертної документації. Якщо ці два кроки місцева влада зробить оперативно, то вже у травні зможемо отримати перші кошти на проект.
Будівництво стане показником ефективності командної роботи всіх, хто сьогодні приймав спільне рішення за круглим столом. Кожне наше слово повинне перерости в чіткий алгоритм дій, щоб за кілька років ми урочисто відкрили двері нової районної спеціальної школи для дітей із особливими потребами. «Надія» повинна стати реальністю. Цей проект я беру на особистий контроль і інформуватиму про його реалізацію.