29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Захист інвалідів праці — одне з головних завдань Фонду соціального страхування

Сергій ПІСКУН, начальник Вишгородського відділення управління ВД ФССУ у Київській області

Міжнародний день людей з інвалідністю щорічно в Україні і у світі відзначають 3 грудня

Одним з найважливіших напрямів роботи Вишгородського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області є турбота про тих людей, які внаслідок отриманих на виробництві травм чи професійних захворювань стали інвалідами. Саме в такий день потрібно замислитись над тим, що кожен з нас може опинитися на їх місці.

На сьогоднішній день у Вишгородському відділенні перебуває на обліку 109 інвалідів праці, з них 5 — це інваліди І групи, 18 — II групи та 86 — III групи.

Система загальнообов’язкового державного соціального страхування надає широкий спектр страхових виплат та медико-соціальних послуг, а саме: щомісячну грошову допомогу в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого; одноразові виплати; санаторно-курортне лікування, забезпечення технічними засобами реабілітації, автомобілями, додатковим харчуванням, протезуванням, лікарськими засобами, лікуванням у лікувально-профілактичних закладах, проведенням виплат на постійний,   сторонній, медичний та побутовий догляди  тощо.

За 11 місяців 2018 року  Вишгородським відділенням виплачено  потерпілим на виробництві майже 6,297 млн. грн.

Потерпілим, які стали особами з інвалідністю, періодично, але не рідше одного разу на три роки, а особам з інвалідністю I групи щорічно безоплатно за медичним висновком надається путівка для санаторно-курортного лікування.

Нагадуємо, що з травня минулого року ФССУ було впроваджено новий механізм забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затверджений постановою правління Фонду від 24 травня 2017 року № 33 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання». Відповідно до нового механізму, особи з інвалідністю мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування.

Крім цього, за рахунок коштів Фонду здійснюється компенсація вартості проїзду потерпілих  до санаторно-курортного закладу та у зворотному напрямку. У разі необхідності супроводу особи з інвалідністю до санаторно-курортного закладу, якщо така потреба визначена висновком МСЕК, фінансуються також витрати на проживання, харчування та проїзд супроводжуючої особи на весь період санаторно-курортного лікування особи з інвалідністю.

За період з січня 2018 по листопад 2018 укладено  7  тристоронніх договорів про відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання  на загальну суму  126,162  тис. грн. 

 Щодо забезпечення інвалідів та окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, то хочеться повідомити, що розроблено проект постанови правління Фонду «Про затвердження Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання», яким передбачено новий вдосконалений порядок забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання технічними та іншими засобами реабілітації та посилення соціального захисту потерпілих. За 11 місяців 2018 року до відділення звернулися троє  потерпілих І, ІІ та ІІІ групи інвалідності, яких було забезпечено ортопедичним взуттям згідно висновку МСЕК та ІПР.

В період з 26.11.2018 по 30.11.2018 р.  за участю начальника відділення Піскуна С.В та головного спеціаліста по роботі з потерпілими Самійленко Т.М. у приміщенні Вишгородського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області, за адресою: м. Вишгород, вул. Набережна 7/1, кім. 410  проведено «День відкритих дверей». Під час проведення особистого прийому працівниками відділення надано вичерпні відповіді на запитання що найбільше турбують потерпілих на виробництві.

Наш обов’язок — допомагати людям, які зазнали травм на виробництві. Допомагати не лише матеріально, а насамперед своєю турботою і чуйністю, добрим словом і конкретними діями, що ми і намагаємось робити, для   виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне – можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе звичайними людьми.

Користуючись нагодою хочемо побажати кожній людині з особливими потребами міцного здоров’я, щастя, витримки, мужності, оптимізму, достатку в оселях та віри у світле майбутнє.

Також хочемо повідомити, що у разі виникнення питань стосовно соціального захисту інвалідів праці потрібно звернутися до Вишгородського відділення за телефонами (044)579-22-11 та (04596) 22-595.