28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

“Золота осінь” з “Водограєм”

 Image00001

Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО – Євгенія УСКОВА, спеціально для “Вишгорода”

У Київському палаці дітей та юнацтва 3-4 листопада проходив ХV-й міський фестиваль музичних колективів закладів освіти м. Києва “Золота осінь”.

Першого дня виступали ансамблі народних інструментів, а наступного – десять духових оркестрів столиці, а також Вишгородський міський дитячо-юнацький оркестр-студія “Водограй”, який має давні дружні стосунки з організаторами фестивалю і керівниками інших оркестрів.

“Фестиваль проходить раз у два роки. Всі учасники наполегливо готуються до нього. І ми раді, що маємо можливість зустрітися з іншими колективами, показати свій професійний ріст, побачити їхній, – розповіла художній керівник, диригент “Водограю” Наталія Тищенко. – Для наших юних музикантів – це цінний досвід, адже сцена виявляє всі “плюси” і “мінуси”. І хоча це фестиваль, все ж атмосфера конкурсу була присутня”.

Зал – колективи, столичні викладачі, батьки дітей – активно підтримував виступи “Водограю”, який виконав вальс Йоганна Штрауса “Прекрасний Дунай”, композицію Теда Хугенса “Чарівні барабани” (долучився ансамбль “Drum station, керівник – Андрій Мороз) і технічний, потужний твір, котрий діти забажали показати на фестивалі, – “Фантом” Ендрю Ллойда Веббера.

Професійне журі – голова Володимир Дума, завідувач денного відділення Київського інституту музики ім. Р. Глієра, заслужений працівник культури України, члени журі – Вікторія Ткаченко, начальник відділу дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради, Микола Сукненко, художній керівник і головний диригент кафедри духових і ударних інструментів КЗ вищої освіти Київоблради “Академія мистецтв”, та інші – відзначило Вишгородський оркестр “Водограй” дипломом ” За самобутнє і оригінальне виконання творів”, а Наталію Тищенко – подякою. У подарунок колектив отримав музичний інструмент – трикутник.

“Наші музиканти були наймолодшими. А тому вдвічі приємніше, що гідно виглядали поруч зі старшими, такими, наприклад, як оркестранти КЗ вищої освіти “Академія мистецтв” у майбутньому професійні педагоги-музиканти, – каже Наталія Тищенко. – До речі, художній керівник цього колективу Микола Сукненко та інші метри духової музики – мої колишні вчителі. І сьогодні вони тиснули мені руку і зверталися на “Ви”, що свідчить про визнання праці нашого колективу. А діти справді виступили добре, проявили відповідальність і витримку. Хоча доволі непросто бути на сцені 10 хвилин і поза сценою – протягом дня”.

Про комфортний автобус для поїздки на фестиваль подбала Вишгородська міська рада, мер Олексій Момот, тож музиканти, як каже їхній керівник, зосереджувались виключно на творчості. Але, звісно, Наталія Миколаївна тримає в полі зору безліч важливих деталей – від зовнішнього вигляду до настрою кожної дитини. І для кожної в неї вистачає душевного тепла і ласки. Батьки за це безмежно вдячні педагогу.

Сьогодні в оркестрантів триває планова робота. Вони працюють над новим репертуаром і очікують наступних запрошень, знайомств і друзів.

Image00002

Image00003