29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Жива пам’ять про героїчне минуле нашого краю

 Image00016

Наталія САХАРОВА, методист Вишгородського Центру творчості «Дивосвіт»
ФОТО — Ольга ДУМАНСЬКА, спеціально для «Вишгорода»

25 жовтня в рамках спільного проекту Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» та Вишгородського районного Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» відбувся краєзнавчий конкурс, присвячений 75-й річниці звільнення міста Києва та Вишгородського краю від нацистської навали.

Учасники заходу — вихованці дев’яти краєзнавчих гуртків шкіл району — отримали новий досвід краєзнавчо-патріотичної роботи, поглибили знання з військової історії рідного краю. Конкурс проводився у цікавому форматі і включав візитівки команд, гру-квест «У пошуках експонату» та бліц-вікторину. Локацією для дослідницької гри стала територія музею, експонати — предметом дослідження.

Журі конкурсу: заступник директора Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» Т. Сокол (голова журі), голова ради фонду «Пам’ять» М. Крисько, методист Вишгородського районного Центру творчості «Дивосвіт» Н. Сахарова, науковий співробітник Національного музею-заповідника І. Подолянець та голова президії Великої ради отаманів України О. Левандо. Серед гостей конкурсу були козаки об’єднаної ради українського та зарубіжного козацтва.

Оригінальністю візитівок відзначилися команди «Лютіж-43» (Лютізька ЗОШ), «Нащадки» (Новопетрівська ЗОШ № 2), «Легіон» (Литвинівська ЗОШ), «Червона калина» (Вишгородська ЗОШ № 1), «Українці» (Жукинська ЗОШ), «Баданики» (Синяківська ЗОШ). Журі також відзначило вдалі моменти, якими запам’яталися команди учасників, — форму «Легіону», відео-презентації команд «Червона калина» та «Лютіж-43».

Конкурс продовжився просто неба на території музею-заповідника грою-квестом «У пошуках експонату». Команди пройшли певним маршрутом, який потрібно було не тільки знайти, а й презентувати. Усі команди чудово впоралися із завданням, але найактивнішими і найшвидшими показали себе «Лютіж-43».

Бліц-вікторина з історії визволення Києва і Вишгородщини від німецько-нацистських загарбників також пройшла вдало. І знову найкращою та найобізнанішою показала себе команда «Лютіж-43».

Тож загальні підсумки конкурсу краєзнавців:

І місце — команда «Лютіж-43» (Лютізька ЗОШ, керівник В. Мартиненко);

ІІ місце — команда «Маркери» (НВК «Димерська гімназія — ЗОШ І ступенів», керівник С. Яковчук);

ІІІ місце — «Червона калина» (Вишгородська ЗОШ № 1, керівник Г. Петрук). Утім, як зазначили судді, всі учасники прекрасно обізнані у темі історії рідного краю, показали знання експонатів музею і живий інтерес до героїчного минулого нашого народу. Це відзначив у своєму виступі директор Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» І. П. Вікован. Захід завершився покладанням квітів до могили Невідомого солдата.

Image00001

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

Image00006

Image00007

Image00008

Image00009

Image00010

Image00011

Image00012

Image00013

Image00014

Image00015