09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

День працівників освіти в «Інтелекті»

 Image00025

Влас. інф.
ФОТО — Юлія ОДНОРОГ, Ольга ДУМАНСЬКА, спеціально для «Вишгорода»

Освітянський день родина НВК «Гімназія «Інтелект» — ЗОШ І ст.» відзначає по-особливому тепло, з хорошим настроєм та посмішками. Цього року колектив навчального закладу привітали секретар міської ради Тетяна Бражнікова, директор музею «Битва за Київ у 1943 році» Іван Вікован, вчителі-ветерани Віра Маркуца, Світлана Качанова, Валентина Кравченко, Віра Дзюба. За сумлінну працю та з нагоди Дня вчителя Подяками відділу освіти Вишгородської РДА було відзначено педагогів Раїсу Кисіль, Євгенію Ускову та Галину Старкову.
«Капусник»

Учні — від першокласників до одинадцятикласників — щиро дарували своїм вчителям концертні номери під керівництвом і за участі педагогів-організаторів Світлани Бельченко та Ірини Радченко.
У гімназії роками живе традиція жартівливих вистав для своїх («капусників»). Змінюється учнівський та вчительський склад, виходять у дорослий світ талановиті діти, а на сцену — ще більш талановиті.

Співи, вірші, танцювальні номери, сценки, скетчі, уривки з вистав… За багато років жодний сценарій не дублювався.

Цього року учні грали вчителів, з гумором підкреслювали суто вчительські риси — про добу на роботі, забуті здоров’я та сім’ю, про непереборний романтизм: аби на перервах учні ходили попідручки, а на уроках ці ж руки рвалися відповідати, та писали формули так, що бракує дошки, підлоги, стін… Вчителі впізнавали себе — і по-доброму сміялися, бо відчували розуміння, любов і підтримку школярів.

Грамоти ж вручали не лише старшому поколінню, а й молодим вчителям. Як слушно зауважила директор Інна Шубко, важливо надавати відзнаки і молодим: це спонукає їх до подальшого професійного зросту.

Памятник вчительці

Так само традиційно у день професійного свята учителі НВК «ВРГ «Інтелект»-ЗОШ І ступеня» подорожують Україною. Вже побували в Умані, Сумах, Полтаві, Новгород-Сіверському, Качанівці, Сокиринцях, Буках, Вінниці. А цього року відправилися до стародавнього Ніжина, де переглянули експозиції музеїв Миколи Гоголя та Ніжинської вищої школи, унікального музею «Ніжинська поштова станція», побували на Покровському осінньому ярмарку.

У Ніжинському педагогічному університеті ім. М.В. Гоголя особливе враження на вишгородців справила картинна галерея університету: значна частина творчої спадщини народного художника СРСР, лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка С. Шишка; картини, що були подаровані університету почесним попечителем О. Кушельовим-Безбородьком, — переважно твори мистецтва епохи Ренесансу та XVII ст., російського живопису XIX ст., оригінали й авторські копії художників флорентійської школи, Рубенса, Ван-Дейка, Рафаеля Санті, Мікеланджело Буонарроті, Гвідо Рені, Гверчино, Караваджо, Міньяра, а також К. Брюллова, А. Мокрицького, О. Ківшенка, Ю. Феддерса та багатьох інших знаних майстрів пензля. 
На Чернігівщині — як і по всій Україні — традиційно учительством займаються жінки, чоловіків серед освітян значно менше. Тому ніжинці встановили в університетському парку пам’ятник учительці (ідея належить колишньому ректорові Ніжинського педінституту/педуніверситету — відомому вченому Федорові Арвату). 

Більше фото — див. на сайті газети «Вишгород»

Image00001

Image00003

Image00004

Image00005

Image00006

Image00007

Image00008

Image00009

Image00010

Image00011

Image00012

Image00013

Image00014

Image00015

Image00016

Image00017

Image00018

Image00019

Image00020

Image00021

Image00022

Image00023

Image00024

Image00026