29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Куточок раю на землі

 Image00003

Людмила БОЛДИРЕВА, член клубу «Золота осінь»
ФОТО — автор, спеціально для «Вишгорода»

Напередодні Всесвітнього дня туризму (27 вересня) та Дня людей похилого віку (1 жовтня) члени клубу «Золота осінь» Вишгородської районної ради ветеранів здійснили захоплюючу подорож до перлини України — Храмового комплексу з ландшафтним парком в с. Буки, що у Сквирському районі Київщини.

Комплекс заснований у 1996 році підприємцем Іваном Сусловим, власником агропромислової корпорації «Сквира» і є приватною власністю родини. Купив Суслов біля річки Роставиця ділянку землі площею 2,7 га, що була місцевим звалищем, запросив архітектора Юрія Бабича, співавтором паркового комплексу був старший син Євген, який із 16 років мав бажання творити. Будували на віки, і естетика поєднувалася з функціональністю.

На честь повноліття сина батько почав зводити храм із дахом у вигляді величезних голубів — на рукотворній горі з каміння: дзвінницю, підземну церкву і каплицю св. Миколая. Усі послуги — вінчання. хрестини, відспівування, свічки — у храмі безкоштовні.

Один із символів Києва, фонтан, що прикрашав Майдан понад 20 років, тепер встановлено у храмовому комплексі села Буки. Також створено меморіальний Хрест пам’яті на вшанування жертв голодоморів і Чорнобильської аварії, загиблих і померлих під час Великої Вітчизняної, втрат українців у Афганістані.

Вхід на територію парку безкоштовний, за символічну плату можна замовити екскурсію. На території комплексу є багато водоспадів, власна гідроелектростанція, у водоймі плюскається риба. Є статуя ангела з каменем, привезеним із Святої Землі, з того місця, де Ісус перетворив воду на вино. Місток, по якому туристи потрапляють на територію комплексу, наполовину затоплено водою (щоби машини заїжджали чистими колесами).

На 50-річчя господарю комплексу був подарований маленький африканський лев Султан із Криму, так виникла ідея створення міні-зоопарку, де нині — ведмеді, поні, лісові олені тощо.

На Галявині казок дуже багато різноманітних скульптур. Нікого не залишили байдужими три бронзові жабки, які символізують благополуччя. У дитячому будинку сімейного типу, де виховуються 24 неповнолітні, є басейн з підігрівом, власне футбольне поле, тренажери. Кожному дають путівку в щасливе життя, і при бажанні вони можуть взяти прізвище Суслових.

Нас зацікавило, чому скрізь на мощених доріжках та спорудах стоїть цифра «сім». Виявляється, що цифра сім — родинна символіка. Іван Миколайович Суслов — сьома дитина в сім’ї, і якщо порахувати літери в його імені-по батькові-прізвищі — теж виходить сім. Цифра сім прикрашає його кабінет в агрофірмі, номер машини теж – усі сімки. І він впевнений — там, де є сім, — там вистачить усім. У прилеглому селі він відремонтував Будинок культури, фельдшерську станцію та інші об’єкти.

Ми побачили, що на маленькому клаптику можна зробити справжній рай на землі, якщо є бажання, і віримо: відродилися Буки — відродиться й Україна. Так хочеться в це вірити. Адже, попри всі перепони /а їх було і є чимало/, сім’я Суслових довела, що рай на землі створити можна — треба цього дуже захотіти.

Додому ми поверталися стомлені, але дуже вражені. Спасибі голові районної ради ветеранів Тамілі Орел за цікаву екскурсію, а Роману Буковському – за наданий транспорт.

Image00001

Image00002