29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Миру — усім нам!

 Image00003

Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО — Тетяна КОВАЛЕНКО, спеціально для «Вишгорода»

1 жовтня в усьому світі відзначали Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні — і День ветерана. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років.

Дані Держкомстату України свідчать, що кожен п’ятий мешканець держави — особа похилого віку, шоста їх частина — самотні люди. Половині з них потрібна допомога у повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Але разом із цим поважні люди надзвичайно оптимістичні, загартовані багатьма пережитими подіями і невтомною працею. Тож у день свята, аби долучитись до широкого загалу, вони прийшли до БК «Енергетик» при підтримці ближнього, а дехто — навіть на милицях.

Присутніх привітав радник міського голови Володимир Малишев, передавши від Олексія Момота побажання благополуччя і добра родинам, миру в Україні. За дорученням мера він вручив подяки активним ветеранам міста — Діні Висоцькій, Любові Брагарник, Зінаїді Ступак, Зої Чиж, Людмилі Батишкіній та іншим, а заступник голови Всеукраїнського Союзу громадських об’єднань учасників бойових дій, Антитерористичної операції, ветеранів військової служби та правоохоронних органів, полковник, учасник бойових дій Анатолій Кремнев (він приїхав до Вишгорода з бійцями Нацгвардії України) передав знак народної пошани — відзнаку «Почесний ветеран» голові ветеранської організації міста Петру Жуланову. А. Кремнев також порадував доброю новиною: Всеукраїнський Союз громадських об’єднань учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби та правоохоронних органів (голова генерал-полковник Віктор Палій), член цієї організації, директор КЗ «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» Чернігівської обласної ради, заслужений вчитель України, Герой Козацького Народу Анатолій Пушкар, Всеукраїнська Рада Руху ветеранів і пенсіонерів України, за фінансової підтримки міського голови Олексія Момота, дарують ветеранам Вишгорода чотири тонни картоплі та 100 літрів цілющого меду.

…Цього дня згадали й тих, хто виборював свободу Вітчизни у Другій світовій війні, — заслужені енергетики, орденоносці Павло Баранов і Володимир Журавський поклали квіти до меморіалу воїнів, які віддали життя у боях за Вишгород у 1941-1943 роках…

На адресу ветеранів звучало багато теплих слів. Зокрема, й від міського депутата Сергія Жадана, який зазначив, що лише сплав мудрості і досвіду старшого покоління та нинішньої молоді, їхні спільні зусилля можуть змінити життя у державі на краще.

Така увага до людей поважного віку, як сьогодні, має бути щодня! На цьому наголосила керівник Вишгородського духового оркестру-студії «Водограй» Наталія Тищенко, вітаючи ветеранів. А дарунком від музикантів були чудові мажорні композиції, яким щиро аплодували глядачі.

Художню частину свята продовжили самі «іменинники» — хор «Ветеран». І хоча найстаршій учасниці колективу вже за 90, хористи невтомні — вони й нині були на сцені — красиві, зібрані, з оптимістичними піснями «Не старіють душею ветерани», «Вітальна», «А ми бажаєм вам добра!». Можливо, й тому, що завжди поруч із ними юні виконавці — вокальний колектив «Домісолька» міського Центру творчості «Джерело» і, звісно, керівник обох колективів Ганна Покровська, яку обожнюють її підопічні.

Зал надзвичайно тепло сприйняв виступи ансамблю бального танцю «Світлинка» (керівник Зінаїда Крушановська) та гостей — ансамбль Будинку ветеранів Голосіївського району м. Києва — із запальними й ліричними українськими піснями, керівників Клубу авторської пісні «Дім» Маріанну та Олександра Крамарів, заслуженого артиста України, ветерана АТО Яна Апріля — з пронизливою патріотичною лірикою.

Вистраждані авторські пісні Яна про війну на Сході України, про дітей, що залишаються без батьків, які гинуть від ворожих куль, викликали сльози у багатьох. Котрий рік поспіль Україна втрачає своїх кращих синів і дочок. Війна на Сході держави проти російської окупації триває вже довше, ніж Велика Вітчизняна 1941-1945 років. Тодішня — 1 417 днів, нинішня — 1 434… Тому сьогодні головне побажанням усім і кожному — побажання миру!

Image00001

Image00002

Image00004

Image00005

Image00006

Image00007