29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Інклюзивний театр: ламаємо стереотипи

teatr2

Уляна ШТУРБА

Інклюзивний театральний проект «Більше, ніж гра» у рамках IV Освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» — з 26 по 30 вересня у Мистецькому арсеналі (м. Київ). Цьогоріч свою акторську майстерність демонструватимуть і вишгородці.

«Більше, ніж гра» — це перформативний простір, відкритий для дітей з різними можливостями, їхніх батьків та всіх охочих. Філософія інклюзії полягає у тому, що діти не можуть бути ізольованими від суспільства через особливості розвитку чи інвалідність. Їхня соціальна взаємодія є необхідною для розвитку і формування особистості. Перформативне мистецтво уже десятки років є соціальною формою творчості, що руйнує стереотипи, а творчі методики можуть стати частиною освітнього процесу, адже творчість допомагає зрозуміти цінність відмінностей та право дітей розвиватися по-різному.

Театральна лабораторія Мистецького арсеналу спільно з митцями та педагогами створили захопливий світ, де справжнім творцем і гравцем стануть відвідувачі інклюзивного театрального простору.

У залі Між Небом і Землею гостям подій вдасться побувати між небом і землею за системою альфа-гравіті, створити скульптури із земних матеріалів та вибратися із черева гігантського кита. Далі — завітати до Магічного Лісу з медитативною звуковою інсталяцією та потрапити На Перехрестя Доріг, де можна пройти навпростець через Несподіваний Дім або в обхід — Лабіринтами Відчуттів. А ще — заглянути у веселу Рукавичку, де всіх охочих чекає безліч цікавих занять, як перформативна гра для дорослих і дітей Playing Up, яку проведуть експерти з Німеччини, художні майстерні, Вальдорфська педагогіка та пластилінова анімація. А завершить захоплюючу подорож Місячна Долина — перформативна зала, де можна побувати на виставах колективів, що працюють у сфері інклюзії, усередині костюму-інсталяції і відчути реальність мрії.

30 вересня, у неділю, о 13:40 свою виставу «Літо на долонях» покажуть актори інклюзивного театру «Perfeco-in-Kilaba» (м. Вишгород), прем’єра якої відбулась у червні цього року. Докладніше читайте у наступному номері.

teatr1