31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Прийомні родини: надія для дітей, які її втратили

rod1

Вікторія ШМИГОРА

Ми з дитинства відчуваємо, що бажані у сім’ї і нас люблять наші батьки. Та, на жаль, багато діток у нашій країні та й взагалі у світі не знають, що таке батьківська любов, турбота, ласка. Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає більш актуальною і болючою для нашого суспільства.
Для забезпечення прав дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах і не може проживати разом із батьками, створюються прийомні сім’ї.
13 вересня 2018 року в приміщенні районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вишгородської держадміністрації відбулася зустріч із прийомними родинами Любові Петрівни та Олександра Олександровича Ковені (м. Вишгород), Лесі Анатоліївни та Олега Волеславовича Духоти (с. Нові Петрівці), Марії Василівни та Юрія Олександровича Солоніциних (с. Воропаїв), у родинах яких понад 10 років виховувались 7 дітей-сиріт. Подружні пари вивели для себе формулу, як полюбити чужу дитину: любов — це не почуття, любов — це рішення. І вони прийняли рішення — любити цих дітей. Завдяки любові й турботі прийомних батьків, діти оволоділи життєвими навичками та вміннями, підготувались до самостійного життя.
Зустріч була організована працівниками центру за підтримки депутата Київської обласної ради Романа Буковського, засновника та почесного президента благодійної організації «Благодійний Фонд Романа Буковського», та співзасновника фонду Максима Калінкіна, з нагоди припинення функціонування прийомних сімей, адже троє юнаків та двоє дівчат із цих родин закінчили навчання в профільних училищах, оволоділи професією, влаштовані на роботу та працюють, а ще двоє дітей вступили на навчання до навчальних закладів на повне державне утримання для здобуття обраної майбутньої професії.
Під час зустрічі було сказано чимало теплих слів, а директор районного ЦСССДМ Світлана Ворвинець (НА ФОТО 1) вручила сім’ям Подяки від центру та подарунки. Подяки центру також отримали і засновники «Благодійного Фонду Романа Буковського» за співпрацю та досягнення результатів у сфері соціальної роботи і допомогу у вирішенні питань, пов’язаних із людськими долями. Директор територіального центру Наталія Рудько (НА ФОТО 2), яка завітала на захід, вручила Роману Буковському подяку Міністерства соціальної політики України.
За словами директора районного ЦСССДМ Світлани Ворвинець, майже 15 років тому за сприяння Вишгородської районної державної адміністрації і районної ради, завдяки підтримці Європейської дитячої благодійної організації та її Представництва в Україні, в районі розпочалось проведення рекламно-інформаційної кампанії з метою формування позитивної громадської думки щодо прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, пошуку кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, яка дала позитивний результат: перша прийомна сім’я у Київській області була утворена 23 квітня 2004 року саме в нашому районі. Відтоді спільними зусиллями районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей та сім’ї, відділів і управлінь райдержадміністрації, які працюють у сфері соціального захисту дітей, у районі було утворено 21 прийомну сім’ю, куди на виховання та спільне проживання влаштовано 46 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Серед них — вихованці районних дитячих будинків, новонароджені діти, залишені в пологовому відділенні районної лікарні; діти, батьки яких перебували в місцях позбавлення волі, діти, які втратили батьків або батьки яких позбавлені батьківських прав.
— Такі сім’ї не залишаються наодинці. На допомогу приходять фахівці центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, — наголошує його директор. — Держава гарантує підтримку, надає фінансове забезпечення, здійснює соціальне супроводження впродовж функціонування прийомної сім’ї фахівцями із соціальної роботи.
За цей час на Вишгородщині припинили своє функціонування 17 прийомних сімей: на базі 2-х прийомних сімей, у зв’язку із збільшенням кількості дітей в них, були утворені дитячі будинки сімейного типу; прийомні батьки 4-х прийомних сімей усиновили своїх прийомних дітей; прийомні батьки 2-х — встановили опіку над своїми прийомними дітьми. Решта припинили функціонування у зв’язку з досягненням дітьми повноліття, вступом їх на навчання і повне державне утримання у вищих навчальних закладах, коледжах, ліцеях та закінченням цих закладів.
Станом на 01 вересня 2018 року в районі залишилось функціонувати 2 дитячі будинки сімейного типу та 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 21 дитина, з них: 12 прийомних дітей та 9 власних дітей батьків-вихователів та прийомних батьків.

rod2