28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Створено туристичний кластер Вишгорода

kla2

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

19 вересня у малій залі адмінбудівлі відбулося підписання Меморандуму про співпрацю, у межах проекту «Туристичний кластер 300+», між міською радою та Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська Федерація роботодавців України у сфері туризму». Таким чином Вишгород став одним із перших міст, який долучився до цього проекту.
Як зазначив міський голова Олексій Момот, у Вишгорода є всі передумови привабити і здивувати туристів. Передусім — своїми унікальними пам’ятками археології, історії й архітектури, неповторними краєвидами тощо. Особливо перспективним є фестивальний туризм, проведення чемпіонатів України з тріатлону, рибальства.

Проект «Туристичний кластер 300+» заснований на принципах соціальної взаємодії, коли влада та бізнес-структури зацікавлені в тому, щоби до них їхав турист. Звідси — розвиток готельного бізнесу, мережі ресторанів і кафе, магазинів тощо. Відповідно, це і нові робочі місця.
Ключові завдання туристичного кластеру: сприяння розвитку туристичного сектору в громаді та туристичної галузі у регіоні, підвищення рівня надання туристичних послуг; активне сприяння реалізації місцевих та державних програм у галузі туризму та надання власних пропозицій; організація та підтримка роботи інформаційних ресурсів (у тому числі Інтернет-ресурсів), спрямованих на розвиток туристичної сфери у місті Вишгороді; проведення власних та сприяння організації заходів за участю суб’єктів туристичної діяльності та громад, зокрема виставок, конкурсів, фестивалів, семінарів, тощо; розвиток та зміцнення зв’язків із міжнародними і національними об’єднаннями громадян; участь в організації та проведенні громадських досліджень, виданні методичної, довідкової інформації та інших друкованих матеріалів щодо популяризації регіону; розроблення туристичних програм, карт, буклетів тощо; сприяння у залученні внутрішніх та іноземних інвестицій, необхідних для реалізації своїх програм та проектів із розвитку туристичної галузі; сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел, що були поширені в регіоні; участь у проектах, спрямованих на захист навколишнього середовища, історичної та культурної спадщини регіону.
Від міської влади меморандум підписав Олексій Момот, а від Всеукраїнської федерації роботодавців у сфері туризму голова ради — Тетяна Тимошенко. Також у заході взяла участь засновник та координатор проекту «Туристичний кластер м. Вишгорода» Крістіна Коваль.

kla1