28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вишгород вітає столітнього ювіляра! 

vet2

Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

У чому феномен довгожителів? Його складових, мабуть, немало. Але зі своїх спостережень однозначно можу сказати, що у переважній більшості це люди доброї душі, які радіють життю і мають хороших дітей та онуків. Такий і наш земляк, вишгородець Георгій Ілліч Штейн, котрий днями, 2 серпня, відзначив своє сторіччя.
Починаючи з 1918 року, у його особистому житті і в житті держав – колишньої і нинішньої – відбулося безліч подій. Георгій Ілліч народився у Києві, але рідним йому став Вишгород, де в 60-х роках минулого століття працював на будівництві Київської ГЕС, згодом – начальником дільниці «Гідроелектромонтаж». Брав участь у будівництві Каховської ГЕС, Усть-Хантайської ГЕС (Красноярський край), Трипільської ГРЕС.
На заслужений відпочинок дозволив собі піти у 73 роки. А до цього разом із колегами-однодумцями активно розбудовував наше місто.

Тож нині його прийшли привітати багато поважних гостей: від Вишгородської міської ради – заступник міського голови Олексій Рачинський, від депутатського корпусу – Тетяна Бражнікова, найкращі побажання від міського голови Олексія Момота передав його радник Володимир Малишев. Голова правління ГО «Всеукраїнська рада ветеранів праці енергетики», Герой України, патріарх української енергетики Семен Поташник назвав Георгія Штейна головним ветераном, чемпіоном серед довгожителів Київщини. Перший заступник Семена Ізрайлевича Зоя Томаш, голова ради ветеранів філії «Каскад Київських ГЕС і ГАЕС» та управління ПРАТ «Укргідроенерго» Павло Баранов зичили ювілярові міцного здоров’я і благополуччя у його столітті наступному. Зауваживши, що він, хоч самостійно нині не пересувається, але поруч із люблячими його рідними – донькою Наталею, зятем Віталієм, онуком Ігорем – виглядає чудово.
Голова ради ветеранів міста Петро Жуланов вручив ювілярові подяку та грамоту, а його заступник Емма Одинокіна, яка добре знає Георгія Ілліча вже протягом сорока років, наголосила, що він є гідним прикладом для своїх нащадків. Побажання, квіти, подарунки ювіляр приймав радо, із усмішкою і вдячністю.
А онук Ігор того дня повідомив про цю подію у житті його родини вітанням дідуся у соціальних мережах: «Сьогодні святкує 100-річчя мій дідусь Георгій Ілліч!  Важко передати все, чого він досяг та через що пройшов… Видатна людина, чудовий батько, відмінний дід, один із найвидатніших електриків свого часу та й просто добрий та веселий чоловік, життя якого – велика історія! 
Неповторне відчуття — бути онуком такої людини! Мій дід – найкращий з найкращих! Пишаюся ним та продовжую його електромонтажну справу на сучасний лад!
Вітаю тебе, дідусю! Ти справжній супермен!»
Многая і благая літа Вам, шановний вишгородський довгожителю!

vet1

vet3