21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

День міста відзначимо 8 вересня

ses

Влас. інф.

31 липня відбулася чергова XLII сесія Вишгородської міської ради. До порядку денного було внесено близько 60 питань, абсолютну більшість яких депутати розглянули протягом пленарного дня.
Передусім, було заслухано інформацію Ігоря Мирієвського, начальника фінансово-бухгалтерського відділу про внесення змін до міського бюджету на поточний рік. Отже, враховуючи перевиконання дохідної частини загального фонду бюджету за перше півріччя більше ніж на п’ять відсотків, депутати збільшили доходи загального фонду на 10 264 900 грн і спрямували ці кошти на поточні видатки.
Були взяті до відома звіти про роботу керівників підприємств, установ та організацій комунальної власності за минулий рік та шість місяців поточного.
Депутати встановили й чергову дату відзначення Дня міста. Тож, враховуючи позитивний досвід минулого року, — сприятливі погодні умови, завершення відпускної кампанії та літніх канікул, було вирішено організувати свято другої суботи вересня, тобто, восьмого числа.
На пленарному засіданні були внесені зміни до типу та назви ясел-садка «Чебурашка» на «Центр розвитку дитини «Чебурашка». По суті, новий статут дошкільного закладу дозволяє повною мірою забезпечувати фізичний, розумовий і психологічний розвиток дітей.
Також на сесії було затверджено детальний план території центрального кладовища у районі вул. Яблуневої, яким передбачено його розширення на п’ять гектарів у протилежний бік від житлових будинків. Депутати надали й дозвіл на розробку проектної документації комунальному закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр олімпійської підготовки» на земельну ділянку площею 25 соток для будівництва центру підготовки сноубордистів. Ця олімпійська база функціонуватиме поруч із санною трасою у районі вул. Ватутіна.
Після гарячих диспутів ініційованого питання щодо використання червоно-чорного прапора ОУН на території м. Вишгорода, зокрема, його підйому біля адмінбудинку на пл. Т. Шевченка у дні, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби, депутатами було прийняте рішення звернутися до Вишгородської районної державної адміністрації та районної ради як до компетентних органів.
Дуже великий блок питань стосувався земельних відносин. Були надані дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам, оренди землі тощо.
А ще перед початком сесії депутати надали змогу окремим громадянам донести до присутніх ту чи іншу актуальну інформацію. Так, наприклад, мешканці прилеглих до центрального цвинтаря будинків вимагали дотримання санітарних норм і недопущення розширення кладовища у їх бік.
Після сесії цю ситуацію для газети «Вишгород» прокоментував міський голова Олексій Момот:
— Вважаю, що листи, виступи людей з масиву «Дідовиця», які мешкають біля кладовища, є некоректними. Не треба тиснути на депутатів, міського голову, звинувачувати, залякувати їх. Детальний план щодо розширення території прийнято, і він передбачає його збільшення у протилежний від будинків бік. Але ці люди не прислухалися до інформації. Вся проблема полягає в тому, що вони купили чи побудували житло тоді, коли вже існувало кладовище. Це за 30 метрів від нього. Вони подали заяви до суду і на сесії мені докоряли тим, що я не виконую рішення суду щодо забезпечення 300-метрової санітарної зони. Але подібне рішення виконати просто неможливо. Чому? Тому що, аби його виконати, треба ексгумувати (перенести) більше 500 могил. А куди їх подіти? Десь під деревом скласти чи під будинками тих розумників? А на ці запитання відповіді від них я не почув.
Повторю, детальний план території у нас є, тепер будемо очікувати висновки експертизи, розробляти проект, таким чином здійснювати подальше поховання померлих вишгородців. Ми зобов’язані забезпечити гідні проводи людей в останній путь.