31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Через багаття стрибали, вінки за водою пускали

Image00006

Торі ШУМ
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Купальська ніч… Загадкова і таємнича, сакральна і наповнена чимось магічним… За повір’ями, цієї ночі з водойм виходять водяники й русалки, а вода набуває живильних, магічних властивостей, тому здатна наділити людину силою та здоров’ям на весь рік.
Як народне свято, день Івана Купала відзначають із багатьма своєрідними обрядами та піснями, адже з прадавньої давнини збереглися в українського народу купальські звичаї.
Попри спекотну погоду 6 липня на набережній Київського моря було людно. Жителі та гості Вишгорода відзначали свято.

Цьогорічне святкування видалось масштабнішим, ніж зазвичай. На Співочому полі розмістили велику сцену, оздоблену національними орнаментами, колоритності додали й очеретяні фігури Купала і Марени, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водне) божества, а особливий настрій для глядачів створили яскраві співочі й танцювальні колективи: гурт «Містерія», ансамблі «Вишеград», «Мрія-С», «Королівна», «Мереживо», «Соломія», «Бандура-бенд», яких об’єднали у цікаве театральне дійство.
Не обійшлося й без традиційного пускання вінків на воду та стрибків через вогнище — символ очищення. Купальське багаття поступово згасало, а разом з ним — і веселе та різнобарвне свято літнього сонцевороту.
Організатор дійства — Вишгородська міська рада — дякує всім, хто взяв участь у підготовці та проведенні вже традиційного для Вишгорода Купальського свята.

Image00001

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

 

Image00007

Image00008

Image00009