25.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Наша «Чайка» – переможець турніру

chaika

Олександр ЧЕРКАЙ, тренер ФК «Чайка»

Червень для футбольних команд різних рангів і вікових груп – підсумковий місяць у навчально-тренувальній роботі тренерів із командами у першостях та чемпіонатах, а також місяць, коли проводяться неофіційні футбольні турніри для дітей і юнаків, аби проекзаменувати їхню майстерність. Тож і у нас на стадіоні «Енергетик» 21-23 червня проводився турнір для команд юнаків 2007-08 рр. народження під патронатом Вишгородського міського голови Олексія Момота та за підтримки фонду «Святої Ольги», підприємства «Будтехносервіс», ТОВ «Меркурій – Вишгород ЛТД».

Турнір був присвячений 1030-річчю Хрещення Київської Русі. Тож настоятель храму Святого князя Володимира Київського патріархату отець Богдан, який привітав учасників турніру, гостей, батьків та освятив їх святою водою, відзначив важливість цієї події у житті нашої держави. З добрими напутніми словами до учасників звернувся президент фонду «Святої Ольги», радник міського голови Володимир Малишев.
У турнірі взяли участь шість команд: ФК «Сокіл» (м. Київ), ФК «Поділ» (м. Київ), ФК «Спарта», перша та друга команди, ФК «ФАРР» (м. Київ), а також господар змагань — ФК «Чайка» КП «УФКС» м. Вишгорода.
Турнір проводився за системою ігор в одне коло зі стиковими іграми за виявлення переможців і відповідно до зайнятих місць. Склад учасників був досить рівним, тому ігри проходили напружено і непоступливо. І наша команда завершила перші три з однаковими нічийними результатами – 1:1, хоча у кожній грі ми мали багато нагод для взяття воріт суперника. Нічиї нашої команди було зафіксовано зі «Спартою», «Соколом» та другою командою «Спарти».
На другий день змагань наша «Чайка» все-таки здобула перемогу над «Подолом» — 3:1, який мав у своєму активі дві перемоги і шість очок.
Третій день змагань для нас був вирішальним і переможним. Остання гра «Чайки» з командою «ФАРР» закінчилася нашою перемогою – 1:0 за повної ігрової переваги. Ми набрали таку ж кількість очок, як і перша команда «Спарти», тож фінальна гра за перше місце повинна була остаточно виявити переможця турніру.
Уже на початку матчу наш Ілля Черняк прицільним ударом відкрив рахунок, і гра пішла під нашим повним контролем. Невдовзі Вячеслав Ярина подвоїв результат, перекинувши м’яч через воротаря. У другому таймі ми припустились помилки в обороні, і «Спарта» відквитала один м’яч. Гра закінчилася нашою перемогою — 2:1.
За 3-4 місця команда «ФАРР» здобула перемогу над «Подолом» — 3:1. Гра за 5-6 місця закінчилася нічийним результатом — 0:0. У серії пенальті перемогу здобула «Спарта-2» — 4:3.
У церемонії нагородження взяв участь Володимир Малишев, який подякував командам за участь у турнірі і вручив кубки переможцю і призерам. Гравці команд-призерів отримали медалі. Команди, які посіли 4-6 місця, отримали кубки «За волю до перемоги». Був названий кращий гравець кожної команди і кожен отримав спеціальний спортивний приз. У нашій команді на такий приз претендувала половина гравців, але приз дістався Іллі Черняку.
Щира вдячність людям, які зробили внесок у організацію турніру, — Олексію Момоту, Володимиру Малишеву, Сергію Костирку, Юрію Нестеренку, Олегу Ускову. Їм не байдужий наш український футбол і дитячо-юнацький зокрема.