31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

До чарівного краю у центрі Європи

Image00004

Наталія КОВАЛЬЧУК, класний керівник

Виховання любові до рідної землі починається з відкриття незвіданого, подорожей до місць, які до сьогодні зберегли свою первісність, особливий яскравий національний колорит. Учні 10-Б класу НВК «Гімназія «Інтелект» ЗОШ І-III ст.» тривалий час плекали заповітну мрію побувати у казковому краї, що зветься Карпатами. Передувала ретельна підготовка — від вибору готелю до маршрутів та цікавих об’єктів, від вивчення карт регіону до кошторису, щоб із мінімальними витратами одержати максимум задоволенням від поїздки.

І ось ми вже в Івано-Франківську, який недарма називають «Воротами Карпат», «молодшим братом Львова». Наші екскурсоводи Юлія Валько, Оля Полоннікова знайомлять нас із унікальним Франківськом (місцева назва міста), який з’єднав Карпати і Покуття, Прикарпаття і Закарпаття, Дністер і Прут, Буковину з Галичиною, Бескиди з Чорногорією. Містом, яке є перлиною у скарбниці України.
Жодна конференція, шкільний урок не дав би дітям стільки знань, як ця екскурсія, що тривала вісім годин і пролетіла як одна мить.
Наступного ранку прямуємо до м. Яремче. Гірські вершини, чисте повітря, безмежний простір, який хочеться обійняти. Йдемо до водоспаду «Прибій», милуємося спорудами, мостами, збудованими ще австрійцями, знайомимося з геологічними пластами. Дух захоплює від величі та сили річки Прут, скель Довбуша. Це підготовчий етап перед найважливішою мрією — Говерлою.
Всі розуміли, що наступний день буде не з легких.
…Ранок почався з КПП Карпатського національного парку, поблизу Ворохти на турбазі «Заросляк». З піднесеним настроєм йдемо казковим лісом уздовж гірської бурхливої річки, яка живиться снігами, що біліють на вершині, проторює шлях через скам’янілі пісковики Карпат, шліфуючи їх, як досвідчений ювелір. Вода кришталево чиста, п’єш її і сили тієї первісної нівельської води юрського періоду наповнюють тебе непізнаною величною силою. Далі — полонина з неземною красою. А підніматись дедалі все важче і важче, серце калатається і тебе оточує безмежне море чистого, п’янкого карпатського повітря, якого чомусь не вистачає. Крок за кроком піднімаємося до Малої Говерли. Збираємо всю волю в міцний кулак і рухаємося тільки вперед…
І ось – осяяна весняним сонцем вершина. Краєвид зачаровує, і вже немає втоми, і забувся непростий підйом. А навкруги — дух невимовної свободи, десь далеко-далеко відійшли всі неприємності, і ти відчуваєш себе на кілька метрів ближче до раю. Бо тільки тут — така велич і сила матінки Природи. Далі — фотосесія біля Державного Прапора, тризуба, Хреста, освяченого всіма конфесіями України…
Десятий навчальний рік успішно закінчено, вершину підкорено! Ми з вами стали іншими, ближчими, згуртованими спогадами, яких не забути, тими, які змінили нас ізсередини, залишаючи глибокий слід на все життя. На Говерлі ми залишили частинку себе, бо, за словами великого філософа: «Щастя не в тому, що ми в чомусь досягли успіху, а в самому досягненні цього успіху».
Попереду в усіх учнів — цікаві пригоди, розваги, 10-Б, останні ваші безтурботні канікули. Гарного вам відпочинку, незабутніх вражень. Бо далі — наступна вершина — вступ до ВУЗів.

Image00003

Image00002

Image00001