21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Експерти, тренери, боксери, йоги – для особливих діток

IMG 3337

Наталія СІЧКАРЧУК, заступник директора з навчально-виховної роботи ВРСЗОШ «Надія», канд. пед. наук, доцент кафедри логопедії НПУ імені М. П. Драгоманова

Канікули – активна пора для відпочинку і оздоровлення. Але планування та організація цього періоду викликає ряд труднощів та запитань не лише у батьків, а й у педагогів. Особливо гостро питання постає, коли це стосується дітей з інвалідністю. Тож пропозиція президента Всеукраїнської федерації екстремальних видів спору Юрія Тебенка відвідати заснований ним спортивно-оздоровчий парк «SmileParke» викликала у батьків і педагогічного колективу школи «Надія» велику зацікавленість та ентузіазм.

Пан Юрій не лише надав можливість дітям із особливими потребами та їх родинам безкоштовно провести день здоров’я і дружби у своєму парку, а й запросив для них спеціалістів із різних освітньо-оздоровчих галузей, знання і уміння яких безумовно допоможуть нашим дітям і вчителям підіймати й зміцнювати «бойовий дух» у важкій справі боротьби зі складними недугами тіла й душі.
Завдяки запрошеному паном Юрієм тренеру-наставнику та автору книги й курсу «Взявся-Ходи» пану Станіславу Ільїну діти, батьки, родичі та вчителі змогли поринути в атмосферу єдності та свободи. Його теорія «Шахова гра довжиною у життя» та авторський курс використання шахів для організації, планування та реалізації щасливого буття допомагають дорослим по-новому зрозуміти значення правил життя у суспільстві, власні потреби й можливості, важливість формування у свідомості кожного рішучості у прийнятті самостійних рішень.
Цього дня ми отримали від «SmileParke» перші практичні уміння у таких видах спорту як драгонбот та вейкбординг. Велике значення мала і студія йоги та її семінар-практикум із йога-терапії. Батьки вчилися зосереджуватися, довіряти оточуючим, удосконалювати стосунки у концепції «дитина-батьки», вірити в можливості своїх дітей, підтримувати їх в опановуванні нових видів діяльності.
Особливе значення мали виступи молодих боксерів та українського професійного боксера Дениса Беринчика, перспективної зірки спорту Ніколь Князевої (27 рекордів) та її батька Василя Канюка (розробника програми «Профілактика захворювання та попередження травмування хребта з одночасним розвитком фізичних здібностей»). Він провів лекцію-практикум, показавши доступний комплекс розвивально-корекційних вправ для хребта. Важливим був і виступ Оксани Доломан (експерта з раціонального харчування, автора книги-тренінга «МегаМозг. Знайди в собі Щастя»), яка раніше була і гостею у нашій школі.
Діти, батьки та педагогічний колектив щиро дякують президенту федерації екстремальних видів спору Юрію Тебенку та усім запрошеним спеціалістам і спонсорам за чудовий відпочинок, незабутні емоції та заряд сильного духу. Бажаємо усім здоров’я і творчої наснаги для розвитку та процвітання.