29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Зіроньки досяжні» подарували дітям радість

Image00012

За матеріалами Вишгородської міської ради та Вишгородського історико-культурного заповідника

Днями у Вишгороді відбувся Фізкультурно-мистецький фестиваль «Зіроньки досяжні», головними учасниками якого стали діти з особливими потребами. Його організували Вишгородська міська рада, Вишгородський історико-культурний заповідник, собор Вишгородської Богородиці УГКЦ за партнерської підтримки Міжнародного благодійного фонду «Жовто-блакитні крила/Yellow-Blue Wings», благодійного фонду «Місія SOS» та Центру розвитку, приватного дитячого садка «Вінні».
Програма фестивалю була цікава й різнопланова, адже дорослі прагнули створити дітям атмосферне свято, яке запам’ятається надовго.

Вранці маленьких гостей, серед яких було багато учнів інклюзивних класів Вишгородської школи №1, які навчаються за відповідними програмами, та вихованців Вишгородської районної спеціальної ЗОШ «Надія», чекав сюрприз: для них під час старту фестивалю було відкрито інклюзивний дитячий майданчик по проспекту Мазепи, 6, на якому встановлене унікальне розвиваюче ігрове обладнання. Загальна вартість проекту складає більше 400 тисяч гривень. 

Зі словами привітань звернувся до громади голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, який наголосив на важливості підтримки особливих дітей і створенні необхідних умов для розвитку їхніх здібностей, у тому числі і в ігровій формі. Міський голова Вишгорода Олексій Момот у своєму виступі зазначив, що відкриття такого інклюзивного майданчика — один із перших кроків назустріч особливим дітям. Загалом же у місті розроблена програма зі створення комфортних умов для дітей із особливими потребами.
На новому інклюзивному майданчику для них було організовано цікаві розваги.
Далі естафету фестивалю підхопив Вишгородський історико-культурний заповідник. У Музеї давньоруського гончарства організували неповторне свято з пізнавальними заходами. Директор заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко зауважує, що кожна дитина має творчі здібності, які обов’язково потрібно розкрити і підтримати, аби кожен маленький громадянин України розвивався всебічно і гармонійно.
Маленьким гостям спочатку запропонували ознайомитися з новими експозиціями Музею давньоруського гончарства, зокрема, «Від бортництва до вуликового бджільництва», де завідувач експозиції, пасічник зі стажем і педагог за освітою Олексій Скоростецький показав давні борті і в доступній формі розповів про історію медоборної справи.
Нікого не залишила байдужим і виставка «Етнолялька» — колекція авторських ляльок в українському етнічному вбранні різних регіонів України. Ініціювала виставку директор Вишгородського історико-культурного заповідника, к. і. н. Влада Литовченко, а виготовила ляльки керівник творчої майстерні «TanDem» Олена Беззубенко.
Кульмінацією свята став перформанс «Карта єдності України». Під керівництвом завідувача музею Олександра Кочубея діти взялися до виготовлення з глини макетів карт усіх її регіонів. Їм допомагали дорослі, зокрема — секретар міської ради Тетяна Бражникова, яка взяла участь у дитячому святі. І все вийшло, адже учасники дійства старались і працювали з позитивним настроєм. Ці дитячі шедеври обпалять, як і належить для керамічних виробів, а карта прикрасить Музей давньоруського гончарства.
З інтересом слухали діти й розповіді почесного гостя свята, українського мандрівника, учасника проекту «Планета Земля — погляд з інвалідного візка» Миколи Подрезана, який побував у 65 країнах світу (із них у 55 — на візку). Він звернув увагу дітей на те, що для тих, хто наполегливо працює над собою, відкривається багато можливостей. Нині Микола Подрезан у інвалідному візку подорожує з прапором України по шести континентах Землі маршрутом всесвітньої естафети Олімпійського вогню 2004 р. Він розповів, де бував і що бачив, показав цікаві фото і побажав ніколи не здаватися на шляху до мети.
Підтримати юних керамістів прийшов професійний музикант Володимир Бурновський із незвичним музичним інструментом — іспанською волинкою «Гайта». Він порадував учасників свята виконанням мелодій, а ще зіграв на волинці гімн України.
Але й на цьому фестиваль не закінчився! Далі діти й дорослі прибули на подвір’я храму Вишгородської Богородиці, де настоятель храму, отець Тарас, запросив усіх на обід. А потім були майстер-класи з виготовлення оберега, де у композиції виробу гармонійно поєднували ягоди калини — символи краси, насіння соняшника — символ сімейного щастя, кукурудзу — символ матеріального благополуччя.
Діти із задоволенням куштували солодощі, за які окрема подяка керівництву супермаркету «Fresh food», розважалися. І хоч день був спекотний, а програма насичена, позитивні емоції переповнювали. Свято удалося. Усі інституції міста поєднали і надалі поєднуватимуть свої зусилля для того, щоб забезпечити особливим діткам змістовне дозвілля і всебічний розвиток. Саме таким і має бути громадянське суспільство високого рівня.

Image00001

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

Image00006

Image00007

Image00008

Image00009

Image00010

Image00011

Image00013

Image00014

Image00015

Image00016

Image00017

Image00018

Image00019

Image00020

Image00021

Image00022