26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Водограй» – переможець «Яскравої симфонії Прикарпаття»

Image00002

Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО – архів оркестру

Вишгородський міський дитячо-юнацький духовий оркестр-студія «Водограй» повернувся з V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Яскрава симфонія Прикарпаття-2018», що відбувся в м. Трускавці 15-17 червня, з перемогою: у номінації «Духові оркестри» виборов перше місце!
Рівно п’ять років тому напередодні Дня Конституції громадська організація «Яскрава країна» започаткувала свій омріяний проект – фестиваль-конкурс оркестрів, інструментальних ансамблів і мажореток, на якому в кращих європейських традиціях у парках і на площах міста збираються музичні ансамблі і оркестри різних жанрів.
Літній Трускавець із його квітучою красою і особливою атмосферою поваги до творчості виявився найкращим містом для цього яскравого музичного заходу. І вже декілька років поспіль є окрасою святкування Дня міста.
За п’ять років учасниками та гостями фестивалю стали близько 60 оркестрів та ансамблів із різних куточків України. Багато з них – уже справжні друзі, які повертаються на «Яскраву симфонію» з року в рік.
«Водограй» тут був наймолодшим колективом. Інші – набагато старші – 22 + або з професійною музичною освітою, військові колективи. Проте на одному майданчику з ними наш оркестр виглядав гідно. Дехто навіть зазирав на сцену – чи не під фонограму раптом виступають 8-річні водограйці?
Наш оркестр взяв участь в урочистій церемонії відкриття фестивалю, у конкурсному прослуховуванні учасників, у концертах у найвідоміших локаціях міста, гала-концерті та церемонії нагородження і закриття.
У конкурсному звучанні виконав класичний репертуар для духового оркестру: марш «Зеленеє жито» А. Ткачука, вальси Штрауса та концертний твір для квартету труб у супроводі оркестру (солісти Анастасія Тимошенко, Артем Непочатих, Лізочка Печура та Єгорка Кравченко). (Поки Єгорка виступав на сцені, його мама, яка провела музикантів у дорогу, народила маленького Дмитрика!).
Голова журі фестивалю Володимир Деркач відзначив і дефіле наших оркестрантів («Коротко і красиво!»), поставивши його за зразок переможцям попереднього четвертого фестивалю – Зразковому дитячому духовому оркестру «Олександрія» (Рівненська область). Дефіле «Водограю» прикрасили і чудово доповнили барабанщиці гурту «Арт-стрім» під керівництвом Андрія Мороза.
«Ми справді гідно представили наше місто, – каже Наталія Тищенко. – Впевнені, що про нас піде добра слава. І ми надалі впевнено виборюватимемо своє місце серед професійних оркестрів.
Організатори фестивалю прийняли нас надзвичайно тепло. Зокрема, його директор – голова ГО «Яскрава країна» Ольга Обласова, голова журі – народний артист України, професор, генерал-майор Володимир Деркач. Володимир Федорович, наш земляк, взагалі по-батьківськи поставився до нашого колективу – приїхав до Вишгорода напередодні, послухав, як граємо, висловив свої зауваження. А потім переймався навіть тим, чи добре ми дісталися із Трускавця додому. Велика дяка йому за небайдужість і щире серце.
Увагу до фестивалю та повагу до нас, його гостей, ми відчули і від Трускавецького міського голови Андрія Кульчинського, який щиро радів від того, що традиційний оркестровий фестиваль приурочений святкуванню Дню міста і був упевнений, що всі відчувають привітність, тепло і гостинність трускавчан».
У щільному графіку знайшли час і для відпочинку. Діти побували у СПА-комплексі «Женева», де поплавали у басейні (навіть із водою з Мертвого моря). Побачили прекрасні краєвиди Трускавця, гірське повітря якого надихнуло на високий творчий політ.
Завдяки мамі одного з музикантів і за сумісництвом медпрацівнику Тетяні Мітасовій батьки побачили виступи оркестру на відео у вайбері, а також фото. Підтримала дітей під час поїздки і родина Євгенії Ускової – батько Дмитро допомагав найменшим носити важкий інвентар, а мама Женя робила дівчаткам зачіски-«колоски», адже естетичний зовнішній вигляд артистів – це важливо.
«Діти були надзвичайно дисципліновані, і я їм вдячна за розуміння, чітке виконання прохань, – хвалить своїх вихованців Наталія Миколаївна. – Усі відчували відповідальність, підтримували одне одного, аби на високому рівні представити колектив і наше місто. За підтримку і допомогу щира вдячність батькам.
Про перебування дітей у комфортних умовах пансіонату «Кристал» подбала Вишгородська міська рада та її голова Олексій Момот, а також депутат ради Олексій Поліщук. Батьки оплатили дорогу. До речі, їхали ми у великому комфортабельному автобусі, де місця було доволі. Виявилось, що один із водіїв, Олександр Ханін, – також музикант – трубач, тож розумів наші потреби і настрої із напівслова…»
Повернувшись із поїздки, керівник оркестру з групою музикантів завітали до мера міста поділитися радісною звісткою про успішний виступ. А разом із ними не забарився й лист на адресу Олексія Момота від організаторів фестивалю. ГО «Яскрава країна», Трускавецька міська рада в особі міського голови, голова журі висловлюють щиру подяку Вишгородській міській раді та міському голові особисто за сприяння участі оркестру «Водограй» на чолі з художнім керівником Наталією Тищенко у фестивалі-конкурсі. «Раді відзначити, що оркестр «Водограй» гідно представив ваше місто, продемонструвавши організованість та високий рівень виконавської майстерності.
Сподіваємось і надалі бачити творчі колективи Вишгорода учасниками наших мистецьких проектів», – йдеться у листі.
Вітаємо наш «Водограй» і його керівника Наталію Тищенко, яка наполегливо веде юних музикантів до перемог. Браво!
* * *
Коли верстався номер, стало відомо, що міська рада заохотила оркестр «Водограй» поїздкою на море в смт Сергіївка Одеської області.

Image00001

Image00003