21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Уроки – від рятувальників

 Image00001

Вишгородський РВ ГУ ДСНС України у Київській області

Статистика свідчить, що під час літніх канікул із дітьми найчастіше трапляються нещасні випадки, особливо на водних об’єктах. Педагоги роблять усе можливе, щоб запобігти трагедіям, проте лише теоретичних бесід, як правило, недостатньо. У період роботи літніх пришкільних таборів до профілактичних заходів активно долучаються і рятувальники.

Днями працівники ДСНС провели для школярів Вишгородського району своєрідний урок правильного поводження на берегах водойм, ознайомили із роботою водолазів та їх спеціальним спорядженням, продемонстрували навички надання першої медичної допомоги. Тематичний урок для учнів гімназії «Інтелект», школи «Сузір’я» та ЗОШ №1 відбувся на вишгородській набережній.

Перш за все, рятувальники ДСНС нагадали дітям правила безпечної поведінки під час перебування на водних об’єктах: для молодших школярів — не ходити на річку без батьків та не пустувати у воді, для старших — не купатися у незнайомих місцях, у річках зі швидкою течією, плаваючи — не влаштовувати ігри. Не варто, зазначили рятувальники, відпочивати та купатися наодинці, адже у випадку непередбачуваної ситуації може знадобитися допомога сторонньої людини. Завжди бажано мати якийсь підручний засіб — мотузок, ремінь чи хоча б звичайну гілку дерева, які можна було б використати для порятунку потопаючого. Хто ще невпевнено тримається на воді, застерегли водолази, нехай одягають рятувальні жилети. Одразу ж і продемонстрували, як правильно це робити.

Під час навчання діти побували на трьох різноманітних локаціях. На першій — фахівці водолазно-рятувального відділення продемонстрували послідовність і техніку з рятування людини на воді, доставляючи потерпілого на берег, після чого до справи долучився фахівець Вишгородської центральної районної лікарні. 

На другому робочому місці відбувалось гасіння умовної пожежі. Дітлахи на швидкість навчились одягати спорядження рятувальників та працювати з пожежним стволом, імітуючи гасіння пожежі. 

Ще одна територія була відведена для пожежно-рятувальної техніки та автомобіля швидкої медичної допомоги. Тут дітям продемонстрували спеціальну техніку, а також обладнання водолазно-рятувального відділення.

Педагоги подякували рятувальникам і зазначили, що такі зустрічі є важливими, адже під час тематичних уроків у дітей особливо підвищується відповідальність за себе та оточуючих.

Вишгородський РВ ГУ ДСНС України у Київській області попереджає, що правилами поведінки на воді забороняється:

– купатися в місцях, не визначених місцевими органами виконавчої влади та не обладнаних для купання;

-заходити за попереджувальні знаки, буї, бакени;

– стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього;

– пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

– використовувати для плавання такі небезпечні засоби як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання;

– вживати спиртні напої під час купання;

– підпливати близько до плавзасобів, які рухаються неподалік від місць купання.

Image00002

Image00003