brazh

Тетяна БРАЖНІКОВА, секретар міської ради

«Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива, як їх почує…»

22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. З цієї нагоди з ініціативи Вишгородського районного об’єднання «Просвіта» імені Тараса Шевченка та безпосередньо його голови – українського письменника, почесного громадянина м. Вишгорода Олександра Дробахи в місті відбувся захід, присвячений пам›яті національних героїв України.
  Біля пам›ятника молодому Шевченку лунали вірші Кобзаря та вірші наших щирих поетес Ольги Дяченко та Олени Роговенко, була презентована книга місцевої письменниці Таїни Братченко «Правда і міфи про Кобзаря», а Володимир Левадний познайомив присутніх зі своїми роботами – численними портретами Тараса Шевченка. 
Ми ще раз пересвідчились, що його поезії – невичерпне джерело мудрості. Написані понад століття тому – вони актуальні й досі.
Представники влади, громадських організацій, небайдужі мешканці поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві. На заході були і діти, і люди поважного віку, що свідчить про культурний зв’язок поколінь, котрі об’єднав Великий Кобзар.