31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Ветерани у Межигір’ї

DSCN7932

Любов ЮРЧЕНКО, берегиня козацтва

Нещодавно ветерани Вишгорода побували на екскурсії в «Українському Ієрусалимі» — Національному парку «Межигір’я».
Нас привітно зустрів екскурсовод Геннадій Ніколаєнко, який ознайомив з історією Києво-Межигірського Спасо-Преображенського козацького монастиря — одного із найважливіших духовних місць в Україні. Від часів князівської Русі та Козацької держави, через творчість Тараса Шевченка та унікальність Межи-
гірської фаянсової фабрики Межигір’я об’єднувало нашу державу, церкву і культуру. Перебуваючи тут, Тарас Шевченко писав: «Якщо і є де рай на землі, то це — у Межигір’ї». Нині це місце виглядає не гірше за славнозвісні «Софіївку» та «Олександрію».
Коли ми увійшли на територію, трохи були шоковані від масштабів побаченого і краси. Око милують доглянуті газони, клумби з прекрасними рослинами, квітучі кущі, чисті ставки з фонтанами і маленькими оазами з різними композиціями, містками, водоспадами, скульптурами та багато іншого. Краса небачена! І дня буде мало все подивитись.
Екскурсовод-водій, який возив нас на електрокарі, розповів найцікавіші факти з історії північної місцевості Києва, про місце поховання українських гетьманів, 688 душ духовенства та 1 500 козаків і мирян. У капличці, що поруч була, ми помолилися і поставили свічки за упокій і здравіє.
Кожен нині може побувати у Межигір’ї, побачити кожний його куточок. Маємо пишатися своєю історією, красою свого краю і зрозуміти, що нам, сьогоднішнім і прийдешнім поколінням, випала свята місця — відродити славу Межигір’я і всієї України.
Ветерани у захваті від прогулянки і заряджені позитивними емоціями. Ми ще довго будемо згадувати побачене.
Щиро вдячні голові Благодійного фонду Роману Буковському
за наданий транспорт для екскурсії.