21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Із вдячністю до полеглих, із шаною до живих

Image00011

Влас. інф.
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

8 травня в унісон із більшістю європейських держав в Україні відзначили День пам’яті та примирення, віддаючи данину поваги мільйонам наших співвітчизників, які врятували від нацизму Україну, Європу та світ, 9 травня – День Перемоги.

 

У Вишгороді цей день розпочався на центральній площі міста виступом міського дитячо-юнацького духового оркестру-студії «Водограй» (керівник Наталія Тищенко), який продовжили сольний виступ Ганни Покровської, хору «Ветеран» та колективу «Домісолька» під її керівництвом. Маршам, вальсам, патріотичним пісням щиро аплодували всі, хто зібрався на площі. А потому, всі колоною вирушили до могили Невідомому солдату на вул. Шкільній, де відбувся мітинг.
«Ми зустрічаємось у цей день – в пам’ять про загиблих героїв і з вдячністю живим, – звернувся до присутніх Вишгородський міський голова Олексій Момот. – Будьте впевнені: ми завжди пам’ятатимемо і завжди турбуватимемось про вас». Мер акцентував увагу на вирішальній ролі українців у переломних боях і на величезних втратах, які понесла Україна у ході бойових дій.
«Нам слід винести уроки з тієї війни і перекласти їх на сьогодення, – зазначив голова райдержадміністрації Вячеслав Савенок. – Адже яка б жорстока і довга не була війна – вона все одно закінчується миром. І важливо навчитись жити після війни – поважати погляди і переконання одне одного, разом розбудовувати нашу неньку-Україну і пам’ятати тих, хто відвойовував мир».
Про події Другої світової і нинішньої війни на Сході держави говорили також голови ветеранських організацій Таміла Орел та Петро Жуланов.
Того дня квіти шани від міської влади лягли до стели визволителям Вишгорода, пам’ятника Никифору Шолуденку, пам’ятної дошки Юрію Кургузову…

Image00001

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

Image00006

Image00007

Image00008

Image00009