28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вишгородський історико-культурний заповідник — на II Міжнародному бізнес-форумі «БізнесWoman 2018»

DSC05694

23 квітня для Вишгородського історико-культурного заповідника став днем справді міжнародних стосунків. Цього дня у столичному Українському Домі відбувся міжнародний форум «БізнесWOMAN 2018», мета якого — консолідація жінок бізнесу, політики та соціальної сфери задля налагодження тісної співпраці, обміну досвідом, репрезентації України у світі та сприяння розвитку малого і середнього бізнесу жінок.

Серед учасників — близько 1000 жінок із 20 країн світу. Вишгородський історико-культурний заповідник, директором якого є успішна жінка, кандидат історичних наук Влада Литовченко, представлений на форумі для презентації своїх здобутків, популяризації заповідника серед широкого кола учасників і відвідувачів заходу.

Гості та учасники форуму не оминали своєю увагою стенд ВІКЗ. Завідувач Музею давньоруського гончарства Олександр Кочубей детально відповідав на запитання відвідувачів майданчика ВІКЗ. Йому допомагали співробітники ВІКЗ Ольга Гордієнко і Василь Михальчук. «Сподіваюсь, ця виставка стане хорошим поштовхом для популяризації заповідника і бажаючих відвідати наше місто, доторкнутись до його історії й сучасності, спробувати відчути себе гончарем, стане більше», — підкреслив Олександр Кочубей.

Ірина Пилипенко, координатор проекту «Легенди Вишгородщини», який співпрацює з Вишгородським історико-культурним заповідником, зауважила, що прийшла сюди перейняти досвід успішних жінок України. Також вона зазначила: «Вишгородський заповідник гідно показав свою виставку. А представлена тут писанка стала вже впізнаваною. Це вже своєрідна візитна картка Вишгородського історико-культурного заповідника. Дуже добре, що ВІКЗ має можливість представити себе на форумі «БізнесWOMAN 2018» і таким чином залучити туристів до Вишгорода — міста, багатого своєю історією».

І в цей же день у Вишгородському музеї давньоруського гончарства ВІКЗ побували гості з Естонії — десятеро керівників водоканалізаційних структур низки естонських міст, що прибули до України на галузевий форум. Як розповів директор Вишгородського міського комунального підприємства «Водоканал» Георгій Чебан, вони завітали і до Вишгорода, де дізналися про напрацювання у водопровідному господарстві, а також побажали ознайомитися з історичними родзинками нашого міста. Гості з цікавістю слухали екскурсію, яку провів науковий співробітник Вадим Перегуда, ознайомилися з експозицією музею, оглянули гончарну піч Х століття та експозицію майстра трансформаційної фігури Лесі Колосенко.

Керівник естонської делегації Тit Vahenomm зазначив: «Ми в Естонії знаємо свою історію 600-700 річної давнини, а у вас вона набагато древніша. У школі ми вчили, що ваша історія — велика, багата. Тому, безумовно, нам було дуже цікаво, ми отримали багато нових знань і вражень».

DSC05699

DSC05783