28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Зброю можна здати добровільно

zbroya 

Вишгородський відділ поліції ГУНП у Київській області

З 01.04.2018 по 30.04.2018 на території держави та Київської області зокрема проводиться місячник добровільної здачі до Національної поліції України зброї, бойових припасів, вибухових речовин та спеціальних засобів.

Під час проведення заходів з добровільної здачі зброї громадяни можуть здавати до поліції вогнепальну зброю, боєприпаси, вибухові речовини та спеціальні засоби. Громадяни, які добровільно звернуться до поліції, звільнятимуться від кримінальної відповідальності.

Згідно зі статтею 263 КК України, особи, які незаконно носять, зберігають, купують, передають чи збувають вогнепальну зброю (крім гладкоствольної мисливської — без передбаченого законом дозволу), боєприпаси, вибухівку, — караються позбавленням волі строком від 3 до 7 років.

Що стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачено адміністративну відповідальність за ст. 190 КУпАП (порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї) — у вигляді штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

Більше того, якщо громадянин, який протягом місячника добровільної здачі здасть в органи поліції мисливську вогнепальну, газову, холодну зброю, спецзасоби вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, після проведення додаткової перевірки зброї, її технічного стану, оформлення відповідних документів та за наявності законодавчих підстав, може, за бажанням, зареєструвати їх у свою власність.

При виявленні Вами підозрілих предметів та матеріалів, прохання негайно звертатись до органів поліції для подальшого реагування відповідними підрозділами Національної поліції України та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

З питань добровільної здачі зброї звертайтесь до органів поліції за місцем проживання. Детальніше — за телефоном 102.

Сподіваємось на свідоме розуміння громадянами актуальності та важливості чіткого дотримання всіх норм, які стосуються використання зброї в Україні, для реалізації законного права на забезпечення безпеки в повсякденному житті та під час мисливського полювання.