27.07.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Приватизація гаражів — без ділків

garazh

20 березня у великій залі адмінбудинку відбулася зустріч міського голови Олексія Момота з членами гаражних кооперативів з приводу роз’яснення процедури оформлення законної приватизації земельних ділянок, на яких розташовані гаражні бокси. Велика зала практично була заповнена вщент, тому що люди досить часто зіштовхуються з різними «схемами» приватизації, якими користуються певні ділки і при цьому посилаються на міську раду і міського голову. Тому об’єктивна інформація з перших вуст була конче необхідна людям. Ось що з цього приводу розповів нашим автомобілістам того вечора Олексій Момот:
— Ситуація, м’яко кажучи, непроста. Тижні два тому до мене дійшли чутки про те, що відбувається стосовно приватизації існуючих гаражних боксів, які знаходяться у наших гаражних кооперативах. Люди, які мають ці бокси, хочуть їх законно приватизувати. Це гарантоване їхнє право.
Питання приватизації кооперативів на сесії міської ради проходить, зазвичай, без обговорень. Власне, воно у депутатів не викликає жодних зауважень, і в 99 % випадків підтримується одноголосно. Без жодних проблем.
Мені стало відомо, що майже у всіх гаражних кооперативах є люди, які збирають вас і кажуть: ви у міську раду не ходіть, ви йдіть до нас, несіть заяви нам, бо не отримаєте від голови кооперативу довідку про те, що ви — член кооперативу, а це необхідний документ, єдиний, важливий.
Але насправді, що потрібно для початку, щоб ви могли свій гараж приватизувати? Треба написати заяву на ім’я міського голови, додати ксерокопії паспорта, коду і довідку про те, що ви є членом відповідного гаражного кооперативу. Заносите все у міськраду. Землевпорядник готує проект рішення, я виношу його на сесію. Далі відбувається голосування, розробляється проект. Така процедура, визначена 118 статтею Земельного кодексу.
Але, на жаль, певні люди кажуть: ви до Олексія Вікторовича не ходіть, вам там так просто нічого не дадуть, а я все з ним повирішую. Тож несіть заяви, ксерокопії мені, я домовлюсь з головою кооперативу, він дасть довідку, і ми все вирішимо. І ціна цього питання від 3 до 6 тисяч гривень. В різних кооперативах, по-різному.
У людей виникає справедлива думка: напевно ж, там якось з ним діляться, правда? То я вам кажу, що це не так. Наголошу ще раз: приватизація існуючих гаражних боксів не викликає питань у депутатів міської ради і у мене особисто.
Я нещодавно гаражному кооперативу «Автомобіліст» повернув цілу купу документів. Абсолютно випадково побачив, як до землевпорядника заходить людина, заносить папери з ГБК «Автомобіст». — Що це таке, чоловіче добрий? — Заяви від людей. – А чого ти їх приніс сюди? — На приватизацію. — А ти хто? — Я такий-то, такий-то.
Пояснюю, як має бути: кожен, хто хоче приватизувати гараж, маючи паспорт громадянина України, бере оті свої папери і приходить особисто. Ніяких 4, 5, 6 тисяч гривень за це платити не потрібно. Ви сплачуєте за сам проект землеустрою офіційно, коли після сесії отримуєте рішення щодо дозволу на розробку проекту.
Можете звернутися до приватної землевпорядної організації, а можете — на п’ятий поверх адмінбудинку у міське комунальне підприємство «Координаційний центр з питань будівництва та земельних питань Вишгородської міської ради». Воно, зазвичай, робить це трішки дешевше. Десь у межах чотирьох чи трьох тисяч гривень.
Думаю, ми зможемо зробити прийнятну ціну для соціально незахищених категорій вишгородців. А зараз головне — не піддаватися впливу різних пройдисвітів і ділків. Бережіть себе і свої гроші.