28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вшанували українських добровольців

Image00003

Вадим ПЕРЕГУДА, краєзнавець
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Вишгородська центральна районна бібліотека давно стала офіційним майданчиком для проведення культурних заходів, державних свят. Ось і 14 березня з нагоди Дня добровольця тут відбувся захід, організований Вишгородським історико-культурним заповідником з ініціативи видавця Олега Філюка та за участі працівників бібліотеки.
На зустріч із учнями 5-8-х та 11-х класів Технічного ліцею НТУУ «КПІ», співробітниками ВІКЗ, районної бібліотеки, представниками ГО «Молода країна» прийшли учасники Революції Гідності, бойових дій у зоні проведення АТО, добровольці: Народний Герой України, професійний військовий Андрій Шуба, лікар-хірург Василь Яковенко, зенітник В’ячеслав Верхочуб, які розповіли про свої бойові шляхи, про будні військових на передовій, про те, як важливо бути професіоналом у будь-якій справі, відповіли на запитання учнів. 
Про збереження пам’яті загиблих Героїв України за Сході держави говорила директор Вишгородського історико-культурного заповідника, к.і.н. Влада Литовченко. З цікавою доповіддю «Основи концепції етногенезу українського народу» виступила співробітник науково-дослідного інституту українознавства при Міністерстві освіти та науки України, к.і.н. Ольга Шакурова. Видавець Олег Філюк наголосив на тому, що сьогоднішня страшна війна є випробуванням для всієї української нації, і ми маємо знати й шанувати наших захисників.
Його видавництво подарувало бібліотеці, ліцею та ВІКЗ цікаві видання, у тому числі книгу «Олег Габорак «Сон» – про молодого хлопця, Героя України, який загинув у боях на Сході.
Вишгородська центральна районна бібліотека підготувала виставку книг «Пам’яті Героїв АТО».
«Ми дякуємо усім нашим волонтерам, добровольцям, нашим Героям. Низький вам уклін!» – сказала ведуча заходу Галина Дмитренко.
Загиблих вшанували хвилиною мовчання. Вишгородців, які поклали свої голови, захищаючи цілісність держави, назвали поіменно…

 

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон у с. Нові Петрівці Вишгородського району для формування першого добровольчого батальйону.
День установлений 17 січня 2017 р. Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Image00001

Image00002

Image00004

Image00005