24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вакцина прибуде наприкінці лютого

vakcina

Київська облдерждміністрація, департамент охорони здоров’я

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, 220 тисяч доз вакцини від кору, паротиту, краснухи (КПК) прибудуть в Україну наприкінці лютого ц. р. Бельгійську вакцину виробництва Глаксо Сміт Кляйн на замовлення МОЗ доставить Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, після чого її одразу передадуть у регіони.

Нова партія вакцини була закуплена ЮНІСЕФ на замовлення Міністерства охорони здоров’я у рамках підтримки державної програми імунізації. Завдяки підтвердженій міжнародній експертизі у сфері закупок ЮНІСЕФ зміг придбати 1 097 600 додаткових доз вакцини КПК для відповіді України на спалах кору. Поставка буде здійснена в три етапи: перша доставка — 220 тисяч доз — очікується у кінці лютого, друга — на кінець березня, третя — має прибути наприкінці травня.

У другій половині року ЮНІСЕФ також поставить 901 400 доз вакцини КПК. До цього часу потребу країни покриють додаткові поставки, що прибудуть у лютому, березні і травні.

За оперативними даними, станом на 12.02.2018 р., з початку року за медичною допомогою з підозрою на кір у Київській області звернулася 91 особа, з них 53 дітей. Громадяни, які не мають щеплення на кір, — 53 особи, з них 34 дитини. Щеплених — 37, з них 19 дітей.

Лабораторно підтверджено захворювання на кір у 48 осіб, з них у 25 дітей.

Специфічного лікування від кору немає, проте захворюванню можна запобігти. Єдиний надійний спосіб — вакцинація. Захист забезпечують дві дози КПК. У 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — друге. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу і отримайте безоплатне щеплення якомога швидше.