05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вишгородці на борту бронекатера «Вишгород»

BRK

Влас. інф.

Напередодні Дня Збройних Сил України в Одесі відбулося присвоєння імен малим новозбудованим броньованим артилерійським катерам, які поповнили бойовий склад ВМС України! Це «Вишгород», «Кременчук», «Лубни» і «Нікополь». На запрошення командувача ВМС України віце-адмірала Ігоря Воронченка на військову базу приїхали міські голови вищезгаданих населених пунктів, серед яких був і Олексій Момот. Ось що він розповів редакції:
— Дійсно, на базу ВМФ завітали очільники міст, виробники бойових суден — правління ПАО «Завод «Кузня на Рибальському», представники громадськості, волонтери, ветерани флоту. Ми на власні очі змогли побачити навчання наших моряків: бойові стрільби нових бронекатерів, які прицільно вражали плаваючі мішені на відстані двох кілометрів. Уявіть собі: 30-міліметрова автоматична гармата за лічені хвилини розносила у друзки уявне судно противника. Катер «Гюрза-М» продемонстрував надзвичайну маневреність, швидкість до 30 вузлів (55 кілометрів на годину). Слід додати, вони пофарбовані таким чином, що практично невидимі на морі. Артилерійські бойові стрільби отримали оцінку «відмінно», тож наш «Вишгород» не підкачав. Взагалі, морські навчання з висадкою десанта, атаками гелікоптерів ми спостерігали з фрегата «Гетьман Сагайдачний» — флагмана ВМС України. Чудовий корабель, екіпаж якого у дні анексії Криму продемонстрував відданість Україні.
Звісно, наша делегація познайомилася з членами екіпажу, командиром катера. Ми домовилися про співпрацю, запросили моряків відвідати Вишгород. За великим рахунком, якщо уважно читати історію, наше княже місто — це один з центрів кораблебудування флоту Київської Русі. Адже з Києва, Вишгорода слов’янські ескадри по Дніпру, а далі по Чорному морю доходили до Царграду (Константинополя) і отримували перемоги. То ж вишгородцям з нашим бронекатером «Вишгород» є чим пишатися.