26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Доки погожа пора — ремонтні роботи триватимуть

Image00005

Друга декада листопада з відносно помірною погодою сприяла плановим роботам на теренах комунального господарства міста. Що вдалося зробити за цей період — редакції розповів міський голова Олексій МОМОТ:

— Дійсно, погода дає можливість до першого снігу зробити ще низку запланованих заходів. Нещодавно ми закінчили капітальний ремонт мощення навколо будинку № 2 по вул. Дніпровській. Найближчим часом подібні роботи виконаємо ще навколо десяти будинків.

Триває й інтенсивна підготовка до зимової негоди — ожеледиці і снігопадів. Вже завершилася процедура закупки піску і солі. Із трьох спеціальних машин дві вже переобладнані із самоскидів на розкидувачі суміші, третя теж незабаром буде готова.

На жаль, я сказав би, драматична ситуація склалася навколо будівництва громадського туалету по вул. Дніпровській. Місто розробило його проект, отримали позитивну оцінку, бо він задуманий за європейськими стандартами, але мешканці навколишніх будинків висловилися проти побудови цього об’єкту.

Ми поважаємо думку людей, якою б вона не була, тому вирішено не розпочинати будівництво. Тепер будемо вносити зміни до проекту і шукати нове місце. Потреба у громадському туалеті — велика. Якщо я не помиляюся, у радянські часи розрахунок був: на 10 тисяч населення — один туалет. У Вишгороді зараз проживає близько 40 тис. чоловік. Це і зареєстровані громадяни, і наймачі квартир. А туалетів усього два: біля пошти і по вул. Шкільній. Словом, проблема є і її треба усувати, але неодмінно з урахуванням побажань жителів міста.

Але повернемося до комунальних робіт із ремонту будинків. Нещодавно ми відремонтували дахи на будинках №№ 1, 5 по пр­кту Мазепи, на будинках №№ 5, 7 по вул. Хмельницького з’явилися нові труби для ливневих стоків із покрівель. До речі, минулого тижня саме у будинку № 5 трапилася серйозна аварія на трубопроводі холодної води. Свого часу цю трубу винесли з­під будинку на вулицю. Кинулися її ремонтувати — живого місця немає. Не те що заварити її чи хомут одягти — в руках розсипалася. Тому було вирішено укласти нову пластикову трубу до всіх під’їздів і під’єднати її до стояків. Роботи проводилися і у вихідні. Для мешканців ми встановили машину з технічною водою, а з будинку № 3 вивели кран із питною водою, але, звісно, незручностей людям у ці дні було багато. На наступному тижні ми розпочнемо засипати траншеї так, щоб не зламати труби, а далі – асфальтування.

У ці дні було відремонтовано дорогу до бювету по вул. Шкільній. На наступному тижні розпочнемо ямковий ремонт центральних вулиць, щоб зимові дороги були без щербин і вибоїн.

Гадаю, що ми встигнемо замінити й вікна у школі «Надія». На жаль, громіздка процедура отримання позитивного висновку не дозволила нам зробити це раніше. Щось подібне було і з ремонтом навісів на майданчиках дитсадків «Золотий ключик» і «Чебурашка». Але підрядники нас запевнили, що роботи завершать своєчасно.

Доки серйозно не задощило, комунальники інтенсивно вивозять листя і негабаритне сміття: старі меблі, вікна, двері. Водночас триває й санітарне видалення аварійних дерев, сухостоїв, продовжується кронування інших. Дуже хочеться, щоб погожа пора ще потрималася хоча б декілька тижнів. Тоді ми зможемо реалізувати багато чого із задуманого.

 

Image00001

Image00002

Image00003

Image00004