04.08.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Операція «Трикстер»

 trick

А.А. ТКАЧ, т. в. о. начальника Вишгородського ВП ГУНП у Київській області, підполковник поліції

З метою протидії організованій злочинності, виявлення та документування членів злочинних груп та окремих осіб, причетних до шахрайського заволодіння коштами громадян у сфері електронної комерції, з 30 жовтня по 30 листопада 2017 року на території Київської області та відповідно Вишгородського району проходять профілактичні заходи під умовною назвою «Трикстер».

Шановні громадяни! Працівники поліції вже тривалий час звертають вашу увагу на шахрайські дії з банківськими картками. Зловмисники  кожного дня вигадують нові способи заволодіння вашими коштами. Один із найрозповсюджених – це коли шахраї дзвонять на мобільний телефон і відрекомендовуються працівниками банку. У подальшому повідомляють про те, що ваша банківська картка заблокована у зв’язку з тим, що з неї нібито сторонні особи намагались зняти грошові кошти. Просять назвати останні три цифри зі зворотньої сторони банківської картки та термін її дії або цифри коду, який надійшов СМС-повідомленням на мобільний телефон з метою розблокування картки.

Громадяни, звертаємо вашу увагу, що будь-які цифри, крім банківського рахунку, називати стороннім особам заборонено та небезпечно. Ніколи не повідомляйте ваші персональні дані (пін-код, номер картки, логін і пароль, cvv-код) третім особам, навіть якщо вони представляються працівниками банку. Слід зазначити, що працівники банку ніколи не перевіряють ваші персональні дані. Тому будьте уважні та обережні з таємними кодами банківських карток. Не розголошуйте  персональні відомості будь-кому, доступ до даних відомостей маєте лише ВИ. Дізнайтеся телефон «гарячої лінії» вашого банку та відразу телефонуйте, якщо підозрюєте, що маєте справу з шахрайством. Чим швидше ви це зробите, тим менше шансів у шахраїв.

Ще один із способів заволодіння коштами громадян із використанням мережі Інтернет – створення фіктивних Інтернет-магазинів, он-лайн оголошень, у яких розміщується недостовірна інформація про продаж товару чи надання послуг, і обов`язковою умовою є їх передоплата.  Після здійснення передоплати, як правило, шахраї не виходять на зв`язок та кошти не повертають.

У разі, якщо ви стали жертвами шахраїв, повідомляйте на гарячу лінію «102» або ж звертайтесь до найближчого відділу поліції.